KAKS ROOSAT

Tänases postituses figureerivad kaks printsessi. Just nii! Roosa rüü on enesele selga tõmmanud kaks nullkululist toodet: korduvkasutatavad näopuhastuspadjad ja pesukaitsmed. Tegemist on tükikese tulemiga Nullkulu ja Feministeeriumi vahelisest koostööst, mida mul on hea meel sulle tutvustada.

Esmalt pean ma kindlasti ütlema, et on ääretult tore kaasa lüüa säärases ettevõtmises, kus kaks erinevat mõttelaadi võtavad ette retke leidmaks ühiseid puutepunkte. Projekti eesmärk on teostada nullkululised meened Feministeeriumi lugejatele ning korraldada kaks nullkuluteemalist teemapäeva Tallinnas ja Viljandis. Kokku on tooteid neli - näopesupadjad, pesukaitsmed, puuviljakotid ja õlakotid. Töötubades saavad osalised valmistada sõlmitavaid kotte ja pesukaitsmeid, lisaks toimuvad vestlusringid. Jagatavad tooted ning õpikodadad on osalistele tasuta, kuna ettevõtmise alus on jagada eeskätt teadmisi ja oskusi.

Üsna varakult kuulsin ma projektijuhilt, kes on üks Feministeeriumi toimetuse liige, passiivsete ja aktiivsete lugejate kääridest. Ehket Feministeeriumil on lugejaid, kes igapäevaellu oma teadmisi ei vii, väärtused, millega ollakse nõus, ei kajastu tegudes. Olen seda sama efekti tähele pannud ka Nullkulu enda lugejate seas. Selle probleemiga maadlemiseks näis projektiga liitumine olevat hea mõte. Kuidas inimesi nullkululiselt innustada? Milliseid abivahendeid pakkuda, et prügikogus kraanikausi all väheneks? Kuidas muuta pakendivaba ostlemine hõlpsamaks?

Roosad näopuhastuspadjadEsimene abivahend, mis aitab igapäevases elus muuta ühte harjumust ning seeläbi vähendada kodus tekkivaid jäätmeid, on korduvalt kasutatav näopesupadi. Sellega saab puhastada meiki kui ka lihtsalt nägu. Täpsemalt on tegemist puuvillase froteesidusega kangaga, mis on looduslike värvidega värvitud roosaks. Materjal pärineb Uuskasutuskeskusest, niisamuti ka niit. Paberpakendi olemasolu oli vajalik seetõttu, et näidata hooldustingimusi ja projekti toetajaid.

Väikeseeriana valminud näopadjad on tänaseks omale igaüks omaniku juba saanud. Kes ilma jäi, see võib omale kõrva taha panna teadmise, et uue aasta algul on tulemas töötuba nende meisterdamiseks.Roosad pesukaitsmed


Teine meene on tekstiilist pesukaitse, mis kinnitub väikeste tiivakestega ümber pesu. Materjal pärineb nagu näopesupatjadegi puhul Uuskasutuskeskusest. Kasutatud on froteesidusega puuvillast kangast ja atlasssidusega õhemat puuvillast kangast. Sisutäide on tihedalt kootud puuvillane või linane materjal. Kinnitusvahendina on kasutatud krõpspaela.

Feministeeriumi lugejatele mõeldud pesukaitsmetest kingitused jagatakse 26.ndal novembril Tartus näituse "TOGETHER FOREVER" linnatuuril. Väljapaneku põhiteema on armastuslood linnaruumis. Ürituse kohta täpsemalt saab uudistada siit.

Kommentaarid

 1. Kui tohib küsida, siis kuidas sa sattusid Feministeeriumiga koostööd tegema? Mul on väike blogi ja ootan ka oma esimesi collaboratsioone. Kuigi feministeeriumiga midagi koos teha tundub ikka utoopiline, vähemalt veel. Mingisuguste suvaliste limonaadi/huulepulga/saiakese ettevõttega ma mingit reklaampostitust aga küll teha ei tahaks.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ei oskagi vist sinu küsimusele kuidagi vastata. Initsiatiiv tuli Feministeeriumi poolt ja kuidas saakski sellisele üllale ideele ei öelda.

   Mida ma aga oskan koostööde kohta öelda, on see, et tasa sõuad, kaugele jõuad! Iseenesest mind natukene on pannud muretsema blogide tarbimisekeskne õhkkond. Suurendab ju säärase passiivse või isegi otsese reklaami lugemine Suurt Tarbimiskultust. Täna üks uus toode, homme teine...

   Kustuta
 2. Mina tulen tuurile. Kas kõik saavad kingitused?

  VastaKustuta
 3. Lambast lõngani kursusele jätku ei tulnudki? Linataimest linani...

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Sel aastal linamuuseum ei tegutse, nagu ma aru olen saanud. :/Tahan seda postitust aga teha kindlasti :)

   Kustuta
 4. Kas, palun, avaldaksid saladuse, millise loodusliku värviga nii erksat roosat ja lillat saab nagu piltidel?
  Ma käin su blogi vahel lugemas just isetegemise nippide otsingul. Äkki viitsid kunagi teha ka pikema postituse looduslike vahenditega kangaste värvimisest?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. See on täiesti plaanis. Mind huvitab see teema suuresti ning kui on aega ja mahti, plaanin ka siin blogis näidata. PS! Päris toredaid taimedega ja loomsete ainetega värvimise blogisid on ka eestikeelseid :)

   Kustuta
 5. Kas neid näopuhastuspatju on veel võimalik kuskilt saada või on täitsa otsas ?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Selle projekti omad olid m6eldud ainult üheks korraks. Küll aga võib läbi nullkulu facebooki minuga kontakteeruda ja eritellimusena teennäopesupatju küll.

   Kustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused