UUS KODUPOODMul on uus kodupood. Ümber nurga keldrikorrusel on nüüd ühe kaltsuka asemel toidukauplus ja väike kohvik. Aga! Tegemist pole mitte lihtsalt ühe nukataguse pisipoega, vaid millegi hoopis erilisemaga! Pole saanud veel selle mõttega harjuda, et äkkoste saab senise Meie poe asemel teostada hoopiski ..... trummipõrin ..... Mahemarketis. Jah, lugesid õigesti - minu uus kodupood on Mahemarket! Nii lahe ja armas.

Laupäeval oli neil avamine ja üheskoos sellega toimus Aparaadis ka Vegan päev. Köögiimprolt ostsime toorsnäkke (täiega head olid!) ja Slow poes käisime uusi toidunõusid vaatamas. Kirsiks tordil jätsime muidugi Mahemarketi külastuse.

Tead kui kaua aega ma olen neist akendest mööda käinud ja unistanud, kui tore valik neil küllap on? Üks esimesi asju, mida ma tänavalt tagasihoidlikult piiludes tähele panin, oli piiiisikene lahtise kauba sektsioon. Kas pole mitte naljakas, et selline asi just minu kodupoes saab olema? Teisena jäi silma külmkapp, kus paistis toredat vegankraami olevat. Kas pole mitte kentsakas, et ma olen see täiuslik klient, kes kannab endas kombot öko, pakendivaba ja vegan?

Laupäeval ei pidanud ma kuidagipidi pettuma, kuna valik oli suurem kui ma arvasin ja loota oskasin. Täpselt paras kodupoeks ja pealegi - neil on ka kohvikuala.

Mis mulle silma jäi?Lahtiselt müüakse seal natukene kuivaineid - kikerherneid, kinoad, läätsi, munguba, riisihelbeid, hirssi. Valikus on veel puu- ja aedvilju ning rohelist kraami. Üllatusin, et pakkumises on lahtiselt peterselli, aloet ja kalekapsast. 

Harjahuvilistele on seal ka toredat kraami, mis on tartlastele kindlasti tore uudis, kuna ma ei tea ühtegi kohta, kus sääraseid Tartust üldse osta saaks. Muide, kirjutasin ükspäev ka Mahemarketile, et nad võiksid oma sortimenti võtta riideharja väikeste karvakeste kogumiseks. Hoian pöidlad ristis, et see toode ka kunagi müüki jõuab, sest mul on kibekange soov ja vajadus seda proovida. Rääbu karvadega siin korteris elu on ... karvane.

Ega me poest midagi midagi erilist ei ostnudki. Biomenu toodetel oli -15% ja seetõttu võtsime mõned purgid prooviks. Minu lemmikuks osutus bräim marinaadis. Milline mekk ja tekstuur! Ökopoodides on tihtilugu kõige paremad mangod, mistõttu sai ka mangot võetud. 

Nagu varem ka mainitud sai, siis Tartu Mahemarketis on ka kohvik, mille buffeevaliku me muidugi järele proovisime. Sektsioon oli tol päeval küll (veel) tagasihoidlikult nadi, ent lootust on, et täiskäik pole veel sisse lükatud. Toit oli maitsev. Proovisime kapsarulli, kikerhernekotlette ja mingeid aedviljavärke. Loodan, et lõunapakkumine tuleb ka. Kuigi, ega ma selles osas kurta ei saa. Iga päev saab vegan lõunat nii Aparaadis, Hektor Cafe´s, Trikster Tihases ja suhteliselt tihti ka Karritehases. Kõik need asuvad mu korterist u 60 m kaugusel. Milline luksus...

Järjekorras seistes näppisin oma bento kotti ja mõtlesime Laurisega välja sellele eestikeelse mõnusama vaste - sõlmik. Päris hea, eks? 

Kommentaarid

 1. (Tallinna) Kaubamajas on müügil silikoonist riideharjad. Pidid väga hästi töötama, ma pole veel ostnud, tahan vana kleepsudega rulli enne ära kasutada. Uue rulli asemel ostan kindlasti harja.

  VastaKustuta
 2. (Tallinna) Kaubamajas on müügil silikoonist riideharjad. Pidid väga hästi töötama, ma pole veel ostnud, tahan vana kleepsudega rulli enne ära kasutada. Uue rulli asemel ostan kindlasti harja.

  VastaKustuta
 3. See on ka lahe, et sai lahtiselt osta nõudepesuvahendit, pesugeeli jne.. ning taaskasutust vajavad plastikpudelid olid juba kõrval olemas. Poodi minnes olin just oma pudeli koju unustanud ja siis oli nii tore üllatus kui neil endal oli vajaminev pudel pakkuda.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Jaa! Ma eile nägin jah, varem ei olnud. See on hästi mõnus, et saab ka vedelaid asju oma pakendiga käia ostmas. Tartus siis nüüd lausa kolm kohta :)

   Kustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused