TEE ISE: HOIUANUMAD

Muide, ma elan korteris, mille pindala on 22 ruutmeetrit. (Appi!) Kiitsuke kahekorruseline korter, kus pesitsevad kaks inimest ja üks kass. Kitsas on. Kuigi vahetevahel jällegist näib, et ruumi on piisavalt ja isegi üle. See tunne tekib aga siis, kui olen jälle mõne kavalusega hakkama saanud. Siinse korteri põhiline märksõna on space management. Ilma ei saa. Seetõttu on mul kasutusel üpriski erinevaid anumaid: korve, kotte, kausse jms, mille abil asju organiseerida ning igapäevaelu pahna süstematiseerida. 

Mul tekkis idee mõningaid organiseerimiseks mõeldud anumaid ka ise teha. Olgem ausad, neil on vaid üks funktsioon ja see on asjade hoiustamine. Kas ma tahan osta korve, mille tükihind langeb tavaliselt sinna 20-40 € kanti? Hmm... Aga prooviks äkki ise miskit teha? 
Valmistamisaeg: 3h

Kogus: 1 tk

Vahendid:

linanöör - mina ostsin Läti firmalt Duguvalt, nende edasimüüja Eestis on nt Bauhof
5l - 10l konservipurk - küsi mõnelt kohalikult kohvikult või restoranilt, mina küsisin oma kooli kohvikust
PVA liim - suure anumaga müüvad ehitusmaterjalide kauplused
käärid
pintsel
lihvimispaber või küüneviil
pesulõks

Meetod:

Lõika korralikult maha tühja konservipurgi kaas. Kui alles jääb terav lõikeserv, viili see kas vana küüneviili või lihvimispaberiga siledaks. 

Kata purgi välimine osa purgi ühest otsast liimiga. Liimitud pinnale hakka kerima linast nööri. Alustamise koht kata teiste nöörikihtidega või suru korralikult liimi sisse. Kinnita ajutiselt alustamise koht pesulõksuga, et fikseerida selle paigalejäämine. 

Kata purk vaheldumisi liimi ning pealekeritud nöörikihtidega. Lõpeta purgi teises otsas nagu alguseski. Ja voilah, valmis too ongi!

Kommentaarid