KATSETASIN UUT KÄSNA

Katsetasin ühel päeval erinevaid käsnu teha. Ainus, mis nii enam vähem kangasteljelt maha võttes veel käsna nägu ja tegu jäi, oli üks, too ülal fotol olev. Proovisin kududa sisaliga, linaga ja ühe kummalise viskoospaelaga (selgus, et see oli 50 aastat vana ning enam säärast ei toodeta), parim aga oli džuut. Ainult et kõige ideaalsem see ei ole, sest ajab niipalju sodi ja püsib liiga kaua niiske (eluiga lüheneb). Ent siiski, põnev väike katsetamine. 

Ma olen tegelikult hull kehakäsna fanatt. Ma ei suudaks elada ilma korraliku ja mõnusa (täpselt parajalt kareda) käsnata. Kui ma juba paar korda jätan dušši all keha koorimata, siis on rätikuga kuivatades näha, kuidas vana nahk hakkab maha kooruma. Mul on vahel selline tunne, nagu ma oleksin üks madu, kes pidevalt oma nahka maha ajab. Ei tea kas teistel inimestel on ka nii? Kõige parem ning mõnusam lahendus sellele on korralik küürimine. Ja seda ikka mitte mingisuguse kehakoorijaga vaid ikka korraliku harja või kõvemapoolse nuustikuga. Plastist nuustikud jäävad igati looduslikele riistapuudele - käsnkõrvitsast, kookoskiust või sisalist - alla. 

Kui ma Helsingis elasin, siis käisin tihti Uimahallis ujumas ning saunatamas. Sellest ajast saingi ma selle meelihullutava kombe enda keha saunas kuumaks kütta ja seejärel nahk harjaga punaseks "kraapida". Pärast on nahk nii sile ja pehme. Ei mingit kreemi, ei mingeid sissekasvanud karvu ja ei mingeid lisatooteid. Üks sõna - mõnus! 

See naha pidev mahaajamine tegelikult peletab igasugused enesekreemitamise mõtted. Ma ei näe sel lihtsalt mõtet. Kukesammuvõrra näib surnud naha kreemitamine ka rõve olevat. Õlitamisest ma saan aru, aga kreemitamine... Õhh, mitte minu teetass. (Siinkohal meenub mulle üks Rumeenia reis. Perel, kelle juures ööbisin, oli vannitoas kaheliitrine kreemiämber. Päris hull kogus ikka! Mulle jätkuks selleks vist terveks elueaks... Aga siiski, kas tõesti kasutab keegi ära niipalju kreemi? Kas see halvaks ei lähe vahepeal? Ja lisaks oli see ju ämbris, kust näppdega võetakse. Pika ajapeale muutub purgisisu ju lausa bakterite ning mustuse kuningriigiks. Või ei? Iseenesest suur pakend on hea, sest on vähem pakendeid, aga kui toodet ikka niivõrdpalju ei kasuta, siis ei ole ju mõtet.)

Ahh. Mis ma sest kreemist! Minu mõtted on tegelikult mujal. Unistan vaikselt oma kasetohust nuustiku järele. Sain KÖÖGIIMPRO Eppuga diili teha, et tema teeb mulle kasetohust nuustiku ja mina teen talle vastu paar tekstiilset toodet. Ma niiiiii ootan, mil saan oma tõenäoliselt uue armastuse sauna kaasa võtta. Mul on isegi veekeskuse kinkekaart selleks tarbeks juba valmis pandud. 

Aga jah. Eelmisel aastal ERMi püsiekspositsiooninäitusel nägin üht kasetohust saunanuustikut (foto siin). See oli nii lahe ja teistsugune ja ilus. Üsna pea saingi Eppult teada, et sääraseid oskab temagi teha, nii kasetohust kui ka raudosjast. Nii põnev! Aga ometi ei saa selliseid asju poest osta. Ja ega naljalt ei tea ka, et sellised asjad üldse olemas võiksid olla. 

See annab indu, et võtta ette uurida kuidas vanad eestlased oma nõusid või juukseid pesid, milliseid nippe kasutati kodukoristamises või tarbeesemete hooldamises jne. 

Kommentaarid

 1. Oleks mega huvitav kui sa teeksid diy postitused, kuidas valmistada kasetohust ja raudosjast ise käsnasid. Mind hakkas kohe väga huvitama.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Tere!
   Täitsa nõus!
   Ammu olen mõelnud ka, et kunagi oli blogis üks postitus, milles juttu isetehtud võrkkotist. See tundus pildil väga lahe. Kui see saladus pole, siis äkki ka selle diy :)

   Kustuta
  2. Meil oli eelmisel suvel kitchenimproga idee teha külalispostitused, millest üks olekski olnud nende kahe käsna valmistamisõpetus. Kuidagi aga läks nii, et ei jõudnudki tegudeni. Peab siis ette võtma :)

   Kustuta
 2. Avonis müüakse mingit titaanjuurest käsna. 100 % looduslik. Kas keegi on proovinud?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ja olen proovinud. Hästi pehme! Pigem kasutaksin seda näo või nõude pesemiseks (minu isikliku arvamuse järgi). Neid müüakse ka ülisuuri, mis sobivad isegi autopesusvammideks :D Kompostida saab ka.

   Kustuta
 3. http://www.avon.ee/PRSuite/static/p/et.html?skin-care/accessories/p/4547-6

  VastaKustuta

Postita kommentaar