PUIDUST LÕKSUD

Vaata kui ilusad lõksud! Komistasin eile nende otsa Rahva Raamatus. Need on mõeldud toiduainepakendite sulgemiseks: kohv, kassitoit, sool, jms. Tavaliselt olen näinud sääraseid kinnitussüsteeme plastist, paljud kasutavad ka kontoritarvete kauplusest hangitavaid klõpsusid. Puidust sulgureid ma varem näinud ei ole, niisamuti pole ma ka selle peale tulnud, et säärase tüübiga pesulõkse kasutada just muul eesmärgil kui pesu kauivama panemiseks. 

Mängisin nendega veidi aega suurest igavusest (mitmetunnine rongisõit) ja tekstiiiliinimene nagu ma olen, leidsin, et need passivad hästi ka igasuguste riidest kottide sulgemiseks. 

Kodus katsetasin erinevaid stiile, proovisin neid nii ja naapidi ning tundsin, kuidas neist on saanud ühed minu suured lemmikud. Näiteks fotol linane "kott", mille sees peidab end suvikõrvits, on tegelikult käterätik. Sõlmimist see ei kannata, ent lõksuga sulgemine sobib imehästi. 
 

Kommentaarid

 1. Nii! Täna õhtune plaan: minna RR- st läbi ja osta puidust pesulõkse.
  Nii lihtsad ja ilusad:)

  VastaKustuta
 2. Ma kasutan samal eesmärgil tavalisi pesulõkse, lähen võtan nöörilt kui vaja mingi kuivaine pakk kinni panna. Ma olen mõelnud neid tavalisi puidust ise ära värvida vms et ilusam oleks köögisahtlis vaadata, aga pole teostuseni jõudnud.

  VastaKustuta
 3. Mina kasutan juba 3 aastat klassikalisi pesulõkse, puidust :) Magaziinist ostsin kunagi. Enamus on mul toas kasutuses (samamoodi loomatoidupakkide jne sulgemiseks aga ka nt fotonööridel fotode hoidmiseks) Riiete kuivatamisel õues on riskantne kasutada, kuna kui ei ole lakitud puit, siis ta hakkab aegamööda mädanema/määrdub ja võib pesu ka ära rikkuda.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ja, nende puidust lõksudega on jah see jama, et valge pluusi võivad ära rikkuda :(

   Kustuta

Postita kommentaar