BHAJAN CAFE RIIAS

Selle postituse pealkiri võiks vabalt olla "Uus lemmik söögikoht Riias" või "Maailma parimate vegankookidega kohvik". Iroonia või naljata on tõepoolest tegemist ühe hästi toreda ja mõnusa uue avastusega. Bhajan Cafe asub kesklinnas, Riia Rahvusliku Kunstimuuseumi lähedal. Kohvikus saab nii kõhu täis maitsvat vegantoitu (kõik on täistaimetoit) kui ka leiab pehme diivani teetassi taga lobisemiseks. Ruum on avar ja esinduslik - sinna võib veganhäbelikke ja -kaugeid sõpru kutsuda küll. Pole mingisugune kiitsuke indiasumega kangialune, vaid üks ütlemata tore koht. 

Mina tellisin omale menüüst juustuburgeri (7.5€) ja ostsin kaasa napooleoni- (2.5€), šokolaadi (4€)- ja juustukooki (3.5€). 

Menüüst toitu tellides saab igaüks enne toidu tulekut väikese eelroa. Meile pakuti kahte huvitava maitsega kuklit portobello pasteediga. Tellitud toite ootasime üpriski kaua, aga maitsekogemuses ei pidanud hiljem pettuma. Minu juustuburgeri kõrval oli hästi huvitav salat: lambasalat+pesto+must sool. Seda plaanin kodus kindlasti järgi teha, kuna maitse oli värskendav ja põnev. Must sool lisas mõnuga vunki juurde. Kümnepalliskaalal paneksin toidule hindeks 6. 

Kaasaostetud kookidesse ei osanud ma kuigiväga ootusrikkalt suhtuda. Minu ärevust kummutas natuke ehk liiga kallid hinnad ja fakt, et kohvik pakkus oma kooke kaasaostmiseks rabedasse plastkarpi. Õhtul koju jõudes mõtlesin igast koogist tükikest maitsta. Oh kui suur oli minu üllatus, kui sain aru, et olin endaga kaasa toonud midagi imelist. Kõik need kolm kooki olid suurepärased! Täpselt sellised tekstuurid, lõhnad, maitsed nagu olema peavad. Napooleonikook on napooleonikook, juustukook juustukook ja šokolaadikook on šokolaadikook. Ja muide, veel nii head, et teevad igati klassikalistele kookidele tuule alla. Päriselt ka. Ma pole eales nii häid kooke saanud.

Kõige enim meeldis mulle napooleonikook. Kui ma oleksin teadnud, et too niivõrd imeline on, oleksin kõik tükid kaasa ostnud. Pean kindlasti toonitama, et ma ei ole tavaliselt suur napooleonikoogi sõber. Bhajan Cafe versioon aga kummutas minu senise arvamuse ümber. Napooleonikoogile paneksin hindeks 10, juustukoogile 9 ja šokolaadikoogile 9. 

Plaanin kohvikusse kindlasti veel tagasi minna, sealse koogimeistri üllitised vajavad rohkem uurimist. Kommentaarid

  1. Mul tekkis kohe mõte Riiasse sõita :)

    VastaKustuta
  2. Kallid hinnad tunduvad :/ Tudengirahakott neljaeurost koogitükki küll ei kannata.

    VastaKustuta

Postita kommentaar