#TERVEJARÕÕMUSBiomarketil on käimas hetkel tore kampaania - kõik, kes postitavad Instagramis foto koos #tervejarõõmus sildiga, osalevad väikesel võistlusel. Iga nädal valitakse välja üks inspireeriv foto, mis on eeskujuks teistele. Olgu see looduses liikumine, tervislik toit, keskkonnasõbralik heategu või pakendivaba ostlemine, kord nädalas saab üks innustaja 25€ väärtuses Biomarketi kinkekaardi. Minumeelest ääretult tore viis inimesi innustada tarbima rohkem keskkonnasõbralikumalt ning tunnustada neid, kes igapäevastes pisivalikutes häid otsuseid teevad. 

Mina sain Biomarketilt ka kinkekaardi ja eile käisin Tartu kaupluses omale huvitavaid asju välja valimas.

Mida ma siis ostsin? Esmalt võtsin meile chia seemneid (kg hind 10.95€) ja pastat (kg hind 4.16€) oma kotiga. Plaanisin tegelikult soola ka võtta, aga samal päeval oli kallis Lauris juba meile soola toonud. Plastpakendis, muidugimõista.

Seejärel uurisin erinevaid pestosid ja määrdeid. Sain püreestatud basiilikut õlis, ühe taimse pasteedi ja kaks erinevat tomatimääret võilevale panekuks. Basiilik pani mu mõtted kohe selle poole tiirlema, et võiks teha üht uut pastarooga. Viimati sai käidud Riias Bhajan kohvikus, kus sain lambasalatit pestoga, mis oli maitsestatud musta soolaga. See maitsekogemus inspireeris mind tohutult. Sellest tiivustatult võtsin veel ühe sidruni ja lehtpeedi. Kõrvalepõikena tegin pastaroa järgnevast: röstitud päevalilleseemned, basiilik, sidrun, riivitud küüslauk, oliivid, kooritud tükeldatud kurk, must sool, suhkur, salatimix, lehtpeet, pasta. Väga hea tuli! Värske ja täitev.

Oma anuma ja pakendiga sain peaaegu kõik koostisosad, ainult salatimix, basiilik ja must sool tulid meie perre koos ümbrispakendiga. Päris hästi seegi, eksole? Muide, olen kuulnud siit-sealt, et mõningates Selverites on võimalik osta salatit lahtiselt. Kas oled märganud?


Biomarketi saak: vegan eine kaerahelveste ja kuskussiga, basiilik õlis, lehtpeet, pestopasteet.

Poes jäid mulle silma veel mingisugune kaerahelveste ja kuskussiga idamaine vegan eine, mis valmib kiirelt kuuma vett lisades. Võtsin selle puhtalt uudishimu tõttu - kuidas kaerahelves ja kuskus koos toimivad? Pealegi on mul praegu nii kiired ajad, et küllap on hea mõte too kooli tudengiruumi viia.

Uudistav silm jäi peatuma ka mahemärgisega falafel- ja burgerisegul. Falaflid tegime eile pasta kõrvale ära. Muide, pea alati, kui ma valmissegatud falafleid kodus teen, siis lisan juurde veerand kogust riisijahu. Saab rohkem!

Muidu oleksin tahtnud veel Biomarketist saada lahtiselt seepi, aga seal oli ainult meega seep. Hea meelega oleksin võtnud ka oma topsi marineeritud artishoki, sest olin tähele pannud, et neil seal seda on olnud. Seekord aga artishokist polnud haisugi! Viimase aastaga on mulle artishok hakanud ohtrasti maitsema. Panen seda igale poole - pitsale, pastasse, pirukatesse, salatisse, püreesuppi (tükkidena). Hää asi, hää asi.


Kommentaarid

  1. Nii vahva, et kirjutasid ellest. Mul tuli kohe hea mõte, mida postitada :)

    VastaKustuta

Postita kommentaar