ÜKS VÄGA HEA KÜÜNELAKK

Avastasin eile ökopoodides ringituuritades huvitavaid tooteid. Paljusid neist olin läbi Instagrami ja blogide vahenduse siin-seal kohanud. Üks asi on aga netipoodidest toodete kohta lugeda, teine asi oma käega katsuda ning ka lausa proovida. Just Planet Organic kaupluses jõudis mulle kohale, et ma olen metropolis, kus saab kõike millest mõelda oskad.

Üks põnev toode, mis mulle pihku jäi oli Little Ondine küünelakk. Sellest on blogis ka varasemalt põgusalt juttu olnud, aga ei midagi ülevaatlikku. Kindlasti aga väärib see seda, sest on, millest rääkida!

Üldjuhul ma ei ole küünelakkide fänn, kuna nende koostisosad ei ole tavaliselt usaldust tekitavad. Keskpärane küünelakk kuivatab küüsi ja nõrgendab neid, rääkimata kemikaalidest mis imenduvad kehasse otsese kokkupuute ja kaudse kokkupuute (sissehingamine) tõttu. Noorena kandsin ma küünelakke aastaid ja mõtlesin, et miks ometi mu küüned murduvad ning ma ei saa neid pikaks kasvatada. Mida odavates lakkides peituvad ained mu hormoonidele või immuunsüsteemile tegid, seda kahjuks ei tea. Küll aga toetavad mitmed uuringud (nt ülevaade ühest siin), et mitmed küünelakkides olevad koostisosad on ohtlikud ja neid peaks vältima.

Viimased kuus aastat ei ole ma küünelakki kasutanud. Minu küüned on seetõttu tugevad ja terved. Nad kasvavad kiirelt ja kui mul oleks soovi, saaksin teised vaevata üpriski pikaks kasvatada. Paljud aga tihti uurivad mu käest, et kas ma oskan soovitada häid ilutooteid. Kui tavaliselt on minu vastus see, et ma ei kasuta eriti kosmeetikat siis seekord küünelakki oskan küll soovitada. Vaatan praegu oma lakitud küüsi ja ei suuda ära imestada kui lahedat toodet ma sain proovida!Little Ondine küünelakid on lõhnatud ja valmistatud vaigu baasil. Nende kasutamine on lihtne, kuna kuivavad kergelt ja eemaldatakse neid küünelt koorides. Küünelakieemaldajat tarvis ei ole. Seetõttu saab küüsi lakkida bussis, tööl laua all või kus iganes. Kui läheb midagi sassi, saab laki lihtsalt maha koorida. Eemaldatud lakk sobib kompostimiseks (v.a särapuruga lakid, kuna need on valmistatud plastikust). Toote hind on 10€ kandis.

Tekstuurilt on lakk kergelt paksem kui tavaline lakk, mistõttu seda peale kanda on mõnus. Pintsel on samuti ergonoomiline ja veidi suurem. Küünte värvimise protsess raskusi ei tohiks tekitada.

Pakil on soovitus, et enne lakkimist võiks käed pesta ning korralikult kuivatada. Peale lakkimist hoiduda kolm tundi vee kasutamisest, kuigi peab ütlema, et nad kuivavad üpriski kiirelt.

Küüntel püsivad lakid kaua ja neid võiks vabalt tavalise küünelaki pähe mõelda. Ma ise kartsin, et kuna lakid on tehtud vaigu baasil, siis nad on eriti vastuvõtlikud igasugustele kriimudele ja muljumistele. Täitsa toredal kombel ei ole nendega mingit probleemi. Küünelakk töötab nagu üks küünelakk. Ajalises mõistes ütleksin, et lakid püsivad kenad kolm päeva. Pöialdel vaid kahe päevaga tekib äärtest natukene kulumist, väikestel sõrmedel aga püsib lakk palju kauem. Peamiselt kulutavad lakki soe vesi ja mehhaaniline hõõrdumine.

Laki mahavõtmine on lõbus tegevus, tuleb vaid kusagilt äärest natuke nokkima hakata ja siis saab ühe tõmbega laki maha võtta. Ka õhuke kiht tuleb ilusasti maha. Kui vastata küsimusele, kas lakk kuivatab küüsi, siis vastus on nii ja naa. Pikemaajalist kasutamist ma kommenteerida ei oska, paaripäevase tarvitamise puhul aga ma ütleksin, et ei kuivata.

Ettevõtte enda koha pealt ütleksin seda, et mulle kui tarbijale meeldiks rohkem, kui firma oleks läbipaistvam. Ma tahaksin näha kuidas lakke valmistatakse. Litsentsmärgiseid mahedate koostisosade ega loomadel mittekatsetamise kohta ma ei leidnud - siinkohal loeb vaid ettevõtte enda sõna.

Muidu aga on kodulehel lihtsalt lahti seletatud milliseid koostisosasid kasutatakse ja miks. Nimekiri neist siin:

Aqua (vesi)
Polyurethane-35 (vaik)
Acrylic/VP Crosspolymer (vaik)
Hydroxypropyl Methylcellulose (vaik)
Triethanolamine (vähem kui 2%)
Glycerine (vähem kui 2%)
Laureth-21 (1% või vähem)

Võib sisaldada: (0–4%, varieerub vastavalt värvile):
Polyethylene Terephthalate (sära)
MICA
CI 11710 (kollane pigment)
CI 77266 (must pigment)
CI 74160 (sinine pigment)
CI 77000 (alumiinium pulber)
CI 77891 (titaaniumvalge)

Kokkuvõtvalt öeldes on tootega rahul. Kindlasti plaanin lakki oma õele või emale kinkida, neile kindlasti meeldiks. Võid minu sõna usaldada, postitus ei ole sponsoreeritud Little Odine poolt. Nad ei tea minu olemasolust kah mitte midagi!

Kommentaarid

 1. 14 dollarit küünelaki eest? Tavaliselt jõuangi vaid poole anumas olevast lakist ära kasutada, kuni see pideva õhuga kokkupuute tõttu kasutuskõlbmatult paksuks muutub. Ja lugedes kodukalt selle öko küünelaki kasutajate kommentaare, kestab lakk küüntel vaevalt 2 päeva.

  Kas küünelaki pintsel ka kompostimiseks sobib? Otsik tundub olevat siiski plastikust.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Mul on neljandal sõrmel küünelakk püsinud juba 6 päeva ja näeb väga kena välja. Pöidlad vaid lakkisin uuesi üle.

   Laki sisu on komposteeritav. Toote pakend on plastikust ja klaasist.

   Kustuta

Postita kommentaar