100 SAMMU NULLKULUNI: TOIT JA JOOK

Pudelivesi. Pudelivee alternatiiv on kraanivesi. Küsi restoranides ja kohvikutes julgelt kraanivett ning võta oma pudel kaasa, et väljaspool kodu seda täita. Olen teinud postituses Kraanivesi on joodav, endiselt tabeli söögikohtadest, kes pakuvad kraanivett.


Tee. Tihtilugu on teekotid valmistatud sünteetilisest kangast, mida ei ole võimalik komposteerida. Lahtist teed saab osta näiteks Tartus Hiinakeskusest, Kaubamajast Tea & Coffe Centre' st või Tallinnas Viru keskusest Tea & Coffe Centre' st, Chado teepoest ja paljudest muudest kohtadest. Hea mõte on ka ise teetaimi korjata, minu kaks lemmikut on alati musta sõstra lehe tee ning mustikavarre tee. Tee joomisel jäta ühekordsed kotid ostmata ning kasuta metallist teesõela!

Maitseained. Parim võimalus osta suure valiku ning odavate hindadega maitseaineid oma pakendiga, on Maitseained.ee perenaiselt. Ettevõte on tihti osalemas erinevatel turgudel, laatadel. Rändkaupluse tegemistega saab kõige paremini olla kursis Facebooki kaudu. Biomarket pakub ka tagasihoidlikku valikut maitseainetest (pipar, suhkrud, vürtsid). Tallinnas müüakse maitseaineid lahtiselt Keskturul, Tartus Turuhoones.
Kuivained. 
Õlid, kastmed
Liha- ja piimatooted, munad
Närimiskumm
Snäkid
Joogid, veinid
Koogid, pirukad, saiakesed, leivad, saiad
Puuvili, aedvili, marjad
Kojutellitav toit. Kõikides Eesti toidu kojuveo teenustes on võimalik kirjutada märkustesse söögikohale infot. See on hea koht, kuhu märkida, et kaasa ei ole tarvis panna ühekordseid söögiriistu, salvrätikuid, pitsale väikest plastikust lauakest jne. Eelistada söögikohti, kes pakuvad oma toitu biolagunevates nõudes (Karritehas) või töötavad taarasüsteemiga.

Konservid, marinaadid
Lahtiselt müüb oliive Biomarket, Kaubamaja toidumaailm. Tartu Biomarketist saab osta lahtiselt artishokki õlis.

Hummus
Lahtiselt müüb hummust Balti jaama Biomarket. Valikus mitu erinevat maitset.

Kommentaarid