5 VAJALIKKU TOIDUAINET, MIS IGAL ZERO WASTERIL KAPIS ON

Muidugimõista leiab pea igast köögist soola, suhkrut või näiteks sibulat. Siinses postituses tahan ma aga hoopiski välja tuua oma lemmikuid toiduaineid, milleta oma köögis ma hakkama ei saaks. Nad on mitmekülgsed abimehed, mis aitavad kiirelt roa kokku panna, isegi siis, kui koostisosade valik nigel või kui poest on unustatud midagi väga spetsiifilist ostmata nagu näiteks toidukoor või munaasendaja. Lisaks saab neid ilma plastpakendita, miski, mille poole ma ma agaralt liikunud olen. Pakendita? Imeline. Tihti aga kõiki toiduaineid lahtiselt osta ei saa, eriti siis kui sa oled vegan, mistõttu on minu jaoks suur võit juba see, kui toode on paber-, klaas- või metallanumas ning toodet jätkub pikaks ajaks. 

Maapähklid

Maapähklid on ühed imelised asjad, ma ütlen. Nad on üpriski odavad ja neid saab lahtiselt osta pea igast suuremast poest. Maapähklitest saab hõlpsalt teha taimset piima või koort, koogipõhju, müslibatoone, snikersit. Koorest teen nii külmi kastmeid kui ka soojasid. Üks minu lemmikuid salateid on veega kreemiseks püreestatud maapähklid veidikese soola ja pipraga, mida kallan üle aurutatud brokoli ja maisi. Lihtne, kerge ja värske, aga kohutavalt hea. Nuudliroogadega on maapähklikaste sama hurmavalt hea. Mina teen seda nii: püreestan veega maapähklid, lisan juurde sojakastet ja tšillipastat. 

Sojakaste

Sojakastet ostan ma alati kõige suurema klaaspudeliga. Sojakaste on hea abiline pea kõikide roogade valmistamisel, kus on muidu tarvis valmis tehtud maitseainekotikest. Sojakaste aitab mul maitsestada pasta- riisi- ja nuudliroogi. Pea alati praen ma sibulat, paprikat, hernekaunu ja porgandit sojakastmes nendele kiirelt lisameki andmiseks. 

Kikerherned

Kikerherned on tõelised kangelased. Neid saab praadida, röstida, püreestada. Kikerherne vedelik on samuti väga mõnus abimees, sest töötab korraliku munaasendajana. Mina teen kikerherestest tavaliselt kas hummust, köögiviljakotlette, kooke (eriti pannkooke), 

Puljong

Kodutehtud puljong paneb kõik sinu road mitu korda paremini lõhnama, kui poest ostetud kuubik. Usu mind! 


Kommentaarid