6 HUVITAVAT NULLKULU TOODET + KAKS ABIVAHENDIT ASJADE PARANDAMISEKSMetallist külmapank

Plastikust külmakoti alternatiiv, mis passib hästi kehavigastuste raviks või näiteks hoiab sinu kaasavõetud lõunat jahendana. Maksab 14$ Huvitav, kas seda saaks ka soojendada ning kasutada kuumakotina?

Puidust ja klaasist toidukarbid

Terve internet on sääraseid klaasist ja puidust toiduanumaid täis. Nii ilusad, kas pole!  See komplekt maksab 54.44€, näen, et Amazon ja Ikea pakuvad ka odavamaid.

Mitmeteraline metallist raseerija

Kui enamasti on vahetatavate žiletiteradega raseerijad ühe žiletiga, siis selles saab kasutada kolme korraga. Toodet on mugavam kasutada, pakkudes nahalähedast siledat tulemust. 79$

Silikoonist korduvkasutatavad ziplock kotid

Silikoonist kotid, millega saad võtta kaasa toitu, sügavkülmutada selles oma kassile liha, valmistada selles marinaade ja mida kõike veel! Silikoonist kotte saab peale selle eluea lõppu põletada, tuhk sobib komposteerimiseks. Maksab 19.99$

Silikoonist nakkekile

Tegu on venitatavate nakkekiledega, mis püsivad ajas, on pestavad ning mis peamine - need sobivad hästi veganitele. Kolmese komplekti hind 16,52€

Linasest koerte frizbee

Vot selle toote lingi ma olen kuidagi suutnud internetiavarustesse ära kaotada, ent pigem salvestasin ma selle endale kord selle ideega neid ise vajadusel teha. Nimelt koerte plastikust mänguasjad saavad pidevalt nii ära näritud, et tükkidena pudenev plastik reostab nii loodust kui ka koera enda tervist.

Sugru ja Shoe goo

Viimasena tahan ma kindlasti tuletada ka looklikkijale meelde, et ta ei harrastaks eneseväljenduslikku täiendavat tarbimist roheliste lahedate toodete näol. Tõsi, leidub igasuguseid vahvaid zero waste tooteid, ent usu mind kui ma ütlen sulle, et hakkamasaamine minimaalsega ehk sellega mis sul juba on, on see kõige ökom variant. Rohetarbijatena peame me endale meelde tuletama, et suure tõenäosusega harrastame me rahakotiga südamerahu ostmist. Rohetarbijad nimelt kipuvad reisima enam, neil on suuremad kodud, nad ostavad rohkem. See tähendab seda, et rohetarbijate, mis sest et neil on üllad teadmised, oskused ja väärtused, ökoloogiline jalajälg on suurem kui mittesäästjal. Panustagem rohkem asjade parandamisele, korduvkasutamisele ja ajakohastamisele kui nende asendamisele lahedate nullkululiste alternatiividega. 

Kaks abilist, mis aitavad suure variatsiooniga kodukraami parandada on Sugru ja Shoe goo. Sugru on käte abil muditav liimaine, millega saab parandada katkisi juhtmeid, tööriistu jms. Shoe goo on mul olnud juba aastaid abiline kulunud jalanõutaldade parandamises. Sellega saab nimelt väga hästi taastada ärakulunud taldu, auke ja vajadusel kasvatada jalanõu talla pinda teatud nurga alt. Näiteks mina kipun ühe jalaga natukene liiga palju sissepoole käima. Selle tarbeks, olen ma ühel oma jalanõu tallal poolele tallale kõrgust lisanud. 

Kommentaarid