EBA - EESTI KASULIKEM BLOGI 2019Appikene, mul on olnud viimasel ajal nii kiire, et pole olnud üldse aega, et vaadata korraks tagasi Eesti Blogiauhindade jagamisele ja öelda aitäh kõigile, kes hääletasid. 

Selleaastane esikoha võit kasulike blogide kategoorias tuli suure üllatusena (üritusele tulles ma ei teadnud, et olen esikolmikus). Vaid korra hõiskasin välja, et osalen selleaastasel võistlusel ning rohkem ma sellele tähelepanu ei pööranud. Sel aastal mõtlesin, et panen end kirja ning vaatan saginat eemalt pealt. Tean ju väga hästi, et kibekeeruline on kõiki blogijaid ühele pulgale sättida ning vaadata, kes kellest parem on. Juba eos kõlab säärane võistlus viltu vajuvalt, sest samamoodi võiks teha konkursi leidmaks inimese, kes on kõige parem. Mis on hea inimese parameetrid, paneb paika hääletaja. Niipalju kui on hääletajaid, on ka erinevaid otsitavaid tunnusjooni, mis teeb võitjast just võidumehe. On's siis üldse mõtet säärast konkurssi luua? Lõpus võidavad ju kõik.

Eks see blogide tunnustamise asi on ikka päris keeruline. Meil on nii palju erinevaid blogisid aga samas mitte küllalt, et üks korralik ja aus võistlustuli maha pidada. Igal juhul kiitus blogiauhindade korraldusmeeskonnale, kes ikka iga aasta proovib asja paremaks teha ning neil jagub jaksu kogu selle asja vedamiseks. Siinkohal saame komistuskive vanade eestlaste tarkuse järgi ritta seada - alguses ei saa vedama, siis jälle pidama. Küll aga mis kõige olulisem - blogijate kokkutoomine ning tunnustamine - on korda saadetud. See on see, mis on tähtis. 

Ma ei taha siia ebaausalt Londoni näidet tuua, aga šniti võtmiseks passib see küll. Nimelt kui ma seal elasin, panin ma tähele aktiivset blogijate kogukonda. Käiakse koos erinevatel üritustel, korraldatakse istumisi, luuakse omaalgatuslikult kampaaniaid, toetatakse ja hoolitakse. Meil kipuvad need asjad olema teistmoodi - kõik on justkui konkurendid. Ikka ise, ise ja veelkord ise. Mis me nende virtuaalsete päevikute pärast ikka kakleme. Kellel paremad mõtted on? Kes kõige õigemini oma elu elab?
                       
 Ma väga loodan, et need pea tuhat inimest, kes minu blogile oma hääle andsid, ei andnud seda seetõttu, et minul need kõige kasulikumad mõtted ja õigem eluvalik. Loodan, et sain need seetõttu, et ma teen seda, mis mulle meeldib, millest ma hoolin ning ma teen seda hästi. Loodan, et käid siin lugemas, et saad siit enesele midagi. Mõne uue mõtte, väikese nipi, peotäie inspiratsiooni. 

Rääkisime enne konkursile kirjapanemist Jummel Juurikaga, et kuhu kategooriasse siis end sättida. Kuna sel aastal oli kasulike blogide kategooria esimest korda avatud passitasin end sinna. Ühel aastal osalesin elulistes blogides ja teisel aastal arvamuskategoorias. Viimases sain muide teise koha! Ma Eesti kasulikuma blogitiitlile siiski ei pretendeeriks, pigem loodan lihtsalt üks hea blogi olla, kes sai sel aastal ära märgitud. 

Tänud sulle, et käid, loed, elad ja mõtled kaasa!
 

Kommentaarid

  1. Jee, palju õnne, Maryliis!
    Andsin enda hääle sulle seetõttu, et eranditult alati leian sinu kirjutistest uut hingamist, mis mu argipäevadesse jälle veidi selgust tuua aitab.
    Teed head asja!

    VastaKustuta

Postita kommentaar