PUUGID, ENDISELT.
Kuna ma alustasin oma puugijutuga, siis eks ma pean ka lõpetama. Kuigi ma hoiatan, lõppu siin veel niipea ei ole ega tule. 

Eelmine postitus lõppes mu sõnadega, et ma lähen end järgmine päev puukentsefaliidi vastu vaktsineerima, sest ma ei ole seda varem lasknud teha. Meeldetuletuse tegi mulle päev enne mind hammustanud puugiproua. Peale seda postitust uurisin puukide kohta rohkem, helistasin igaks juhuks oma arstile ja sain teada, et on võimalik, et ma olen juba kunagi lapsena põdenud puukentsefaliiti ning mul on tänaseks selle vastu immuunsus olemas. Nimelt niipalju kui mina tean ja oma perearstiga ka konsulteerisin, siis rasvaselt öeldes 1/3 puukentsefaliiti haigestunutest põeb haigust läbi nagu grippi ning see võib aset leida terve aasta vältel. See tähendab seda, et nii borrelioos kui ka puukentsefaliit võivad avalduda haiguse näol kuid ja isegi aastaid peale puugihammustust. Seega võisin ma kunagi ammu olla haige, teadmata, et palavik ja raske enesetunne on seotud kunagise puugihammustusega. Millest tulenevalt võin ma olla täna enese teadmata puukentsefaliidi vastu immuunne ning vaktsiini tegemine ei ole tarvilik. 

Oma perearstiga konsulteerides sain tugeva soovituse päev pärast puugihammustust end mitte laskma vaktsineerima minna, kuna see võivat mingisuguse vastulöögi anda. Usaldan siinkohal arsti ja lähen nelja nädala pärast Synlabi tegema puukentsefaliidi ja borrelioosi testi (seda vist haigekassa ei tasu? unustasin küsida). Sellega saan teada kahte asja: 1) kas ma oma hiljutisest puugihammustusest sain emma kumma haiguse ja 2) kas ma olen neist kumbagi kunagi põdenud. Neist tulemustest tulenevalt saan ma kas ravi ja/või alustan oma vaktsineerimisprotsessiga. 

Vot nii siis. 

Ahjaa. Ja Rääbule ostsime ka puugirihma. Pidin temaga 48 tundi toas olema, et puugirihma mõju algaks. Oh seda nuttu! Pakendi infolehel oli kirjas, et puugirihma kandes võivad loomad sest toimeainest depressiooni langeda. Nii õudne. Vaene kass. 

Kommentaarid

  1. Meil kõigil kolmel loomal rihmad, mingit kõrvalmõju pole täheldanud peale selle, et kui enne seda sain iga päev igaühelt 3 puuki, siis nüüd juba teist kuud pole ühtki saanud.

    PS. Nii palju ma tean (hiljuti uurisin), et testi haigekassa ei tasu, aga on võimalik, et kui perearst "raatsib", siis tema saatekirjaga maksad vaid visiiditasu. Raatsib ehk tegelikult on test kulukas ja mõni perearst vajab selle kulu kandmiseks väga mõjuvat põhjust.

    VastaKustuta
  2. Mu kassile ei sobi puugirihm. Ta sai mingi allergilise reaktsiooni vist, sest kael läks rihma alt täitsa paljaks. Pärast pool suve kasvatas karvu asemele. Jäime ikka rilkade juurde, on küll tüütum kuu aja tagant panna.

    VastaKustuta

Postita kommentaar