HENNALAINERSain mõned nädalad tagasi Bio4You kaupluselt kingituseks proovida hennaga silmalainerit. Suur meikija ma ei ole, ent lainer on minu jaoks oluline. Olen proovinud ise teha, näiteks katsetanud "Jäätmeteta kodu. Kuidas elada prügivabalt?" raamatus olevat laineriretsepti, ent ma ei ole senini tulemustega rahul olnud. Eks ma olen ka laisk inimene, lihtsam on siiski vajaminevaid asju poest osta kui ise teha. Kuna läbini zero waste stiilis ma silmalainerit veel kohanud ei ole, siis proovin iga kord kui vana otsa saab, mida uut ja huvitavat katsetada. Seekord ilutseb minu silmalaugudel siis Rootsi ettevõttelt Curiosa hennabaasil must silmalainer, hinnaga 18€.

Nii, aga kuidas see mulle meeldib ja kas soovitaksin lainerit ka sõbrale?

Alustame pakendist. Välispidine pakend on papist, toode ise aga plastikust. Tegu on põhimõtteliselt kaheotsalise viltpliiatsiga, mille üks ots on paksema ja teine peenema joone jaoks. 

Koostisosasid on 8, mida on üllataval kombel väga vähe. Mulle aga see passib hästi - mida lihtsam sisu, seda väiksem on tõenäosus, et sisse on pandud ebavajalikke lisaained nagu parfüüm, läige jms. Laineri koostises on (suurusjärjestuses) henna, teekummel, vesi, harilik paprika, nelk, nisuvak, indigo-kirbutatar ja harilik lina. Ehket nimesidki vaadates saab keskmine inimene aru, mis on toote sees. Kuna enamik kraamist on söödav, siis ei ole muret kui sobivad need koostisosad nahale kandmiseks on. 

Ainus miinuspool, mida ma näen on see, et tootel ei ole ökolitsentsi. Tarbijana tahan saada kinnitust, et kõik koostisosad pärinevad vastutustundlikelt talunikelt. 

Mis aga puutub kasutajakogemusse, siis pean ütlema et lainerit on mugav silmalaule kanda. Töötab nii, nagu enamik vildikatüüpi lainereid. Püsib silmadel kaua ja ei lähe kiirelt laiali. 40ne kraadises kuumuses, nagu mina seda antud hetkel katsetan, see vahel võib laiali minna, kui palju higistada, ent Eesti kliimas peaks too küll väga hästi vastu pidama. 

Mulle meeldib, et laineri intensiivsust saab kontrollida, seda üle joonistades. Kui tahta heledamat tooni, tõmmata ühekordselt joon paika, kui aga tumedat, joon üle töötada. 

Minu suur huvi seisnes selles, kui püsiv hennakoostisega lainerijoon on. Kui henna põhiomadus seisneb selles, et pigment püsib inimnahal kaua, siis kas seda toodet kasutades tuleb olla eriti ettevaatlik, sest puhastamine raske? Selgub aga huvitaval kombel, et valestitõmmatud joont saab hõlpsalt kustutada ja seda isegi palja veega. See sobib mulle aga hästi, sest ma ei taha oma näo- ning meigipuhastusrutiini lisada uut toodet nimega meigieemaldi. Mina olen siiski vee ja seebi tüdruk. 

Kas soovitan sõbrale? Jah, soovitan küll. Toode püsib silmadel kenasti, päeva jooksul ei tule sellest mingisuguseid tükikesi ega puru silma ja koostisosad on kõik looduslikud. 

Kommentaarid