MIDA MA PAKIN PIKALE REISILE KAASA?

Pakin siin oma kohvreid ja mõtlen, mida ometi kaasa võtta. Üks kohver on ilusti täis. Ei liiga punnitatult ega ka liiga tühjalt. Täpselt selline labus tulemus. Kuna aga kaasa saan ma võtta rohkemat kui käsipagasit, millega ma tavaliselt reisin nii pika- kui ka lühiajalistel reisidel, siis seekord ei teagi mida ometi lisaks võtma peaks. 

Korraks kaalusin oma tõukeratta kaasa võtmist, aga siis mõtlesin, et see koht kuhu ma lähen ei ole just kõige tõuksisõbralikum koht. Ja mida siis veel ometi? Riideid mul on, ja neid isegi seekord rohkelt. On nii pusasid, kampsuneid kui ka jope. Palju pükse, mõni kleit, tööriided, tudumiseks mugavad asjandused. Sokke ehk natuke vähe, aga ega ma eriline sokisõber nagunii pole. See-eest villased sokid on kaasas. Alati on mul villased sokid kaasas. Alati. 

Riiete osas ma aga üldiselt muu pärast ei muretse kui see, et mul poleks külm. Olen külmavares. Mis puutub aga sellesse, et ma oma kohvritäie hilpudest nende nädalate jooksul ära ei tüdineks, selle tarbeks valin kaasa sellised, mida saab omavahel kombineerida, kombineerida ja veelkord kombineerida. Loodame vaid, et ilm mind ei grilliks, sest siis pole 5 riideeseme sobitamisest mingit juttu, sest maksimaalselt kaks on juba vererõhku tõstev kogemus.

Riietest on mul esimest korda kaasas sellised asjad nagu tööriided. See tähendab seda, et nii pikad kui ka lühikesed püksid, t-särgid ja töökindad.

Muidugi ei saa ka ilma ujumistrikoo ja rätikuteta. Rätikud on mul isetehtud mikrofiiber kangast, mille ma kunagi ostsin Kangadžunglist. Nendega on tore see, et nad on hästi kerged ja kuivavad ruttu. Ideaalsed matkarätikud, kuigi ma kasutan neid ka kodus igapäevaselt. 

Mis siis veel? Kohvris on praegu kaks paari tosse, kontsakingad, sandaalid. Ühed tossud on mul kaasas nö ühekorra jalanõudena. Need on omadega täiesti läbi. Mõtlesin, et võtan kaasa, käin viimaste ribadeni ja siis viskan minema. Kuna suvel mul kõik jalanõud nagunii igalt poolt hõõruvad ning reisil olles on alati palju kõndimist, siis tundus mõistlik oma räbalad kaasa tirida. Vähemalt on mul palju jalanõusid mõnusa rotatsiooni loomiseks ja tagasiteel saan nende arvelt näiteks midagi toredat kaasa osta. Eks siis näib, mis saab. Peavad need vastu nädala või neli, reisi lõpus istun maha ning vaatan, ehk tulevad nad minuga ikkagist kaasa.

Minuga tuleb kaasa lisaks kahele kohvrile veel üks suur õlakott, üks väike õlakott, kõhukott, erinevad riidest ja võrgust kotid. Hetkel kasutan kõiki kohvrites asjade organiseerimiseks. 

Tehnika kategoorias on mu maise vara esinduskottides rüperaal, bluetooth kõlar, kaamera + kaks objektiivi, kõrvaklapid, kõvaketas ja hunnik juhtmeid. Vaba aja tegevusena olen kaasa pannud oma õlivärvid, akvarellikarbi ja pintslid. Tärpentini ostan kohapealt, ei julge sellist tuleohtlikku asja küll omale kohvrisse pakkida. Lisaks on mul kaasas märkmik, harilik pliiats. Kaasa ostan viimase Sirbi ja Müürilehe. Ja muidugi tuleb kaasa ka viimane käsitööprojekt, nimelt koon omale üht ilusat võrkkotti hetkel.


Muu kraam, mis tuleb kaasa :

- tahke šampoon (õpilasfirmalt Tahphoon)
- Rhassoul savi juuste pesuks (Bio4You kauplusest)
- seep sisalist riputavas kotikeses, mis töötab ka kui pesukinnas (kott Riia pakendivabast poest Turza, seep on Võsavillemi poolt ise tehtud, nii armas, eks)
- juuksehari
- patsikummid, klambrid
- päikesekaitsekreem (Biomarketist)
- hambapasta, hambaniit, 2 interdentaalset hambaharja, tavaline hambahari, hambavaha, 6 hambatikku
- sääsesprei (Bio4You kauplusest)
- nõiapähkli vesi putukahammustuste leevendamiseks, sest muidu kratsin ma end armiliseks (saab näiteks Bio4You kauplusest)
- kreem, mille sain blogiauhindadelt (osta saab näiteks siit)
- lõhenenud kandade kreem
- ripsmedušš (Veganshopist)
- hennabaasil silmalainer (Bio4You kauplusest)
- lauvärvikomplekt (Veganshopist)
- lauvärvipintslid
- plaastrid
- küüneviil
- pinsetid
- soolasprei ninale
- valuvaigisti suuvillide jaoks
- B12 vitamiin, valuvaigisti + mingisugune komplekt Pharma Nord vitamiine, mis ma blogiauhindadelt sain
- ujumisprillid
- päikeseprillid
- vihmavari

Kogu seda kupatust vaadates näib olevat väga palju asju. Mul ei ole kunagi reisil kahte suurt kohvrit olnud. Tavaliselt ikka võtan ma kaasa miinimumi ning siis kirun end ja panen end olukordadesse, mil olen sunnitud ostma igasuguseid mõtetuid asju, mis mu maailmavalu leevendavad. Noh näiteks ostan ma meeleolu tõstmiseks rohkem jäätist või riideid, mida ma tegelikult ei armasta.

Samas aga, olgem ausad, mul ei ole seda tavaari ka üleliiast. Ma lähen siiski mitmeks mitmeks nädalaks kaugele soojale maale. Kes teab, mis seal kõik ette tulla võib ning mis olukordadest ma end leian.

Enne, kui veel lähen ostan kaasa mõningad Eesti maiustused ja toidu esimeseks reisipäevaks, sest lennujaamas passimist on täiega. Veepudelit ma ei võta. Tegelikult mul polegi sellist asja nagu ostetud veepudel. Alati, kui kusagil paikseks jään, ostan klaaspudelis mahla ning võtan  siis selle pudeli kasutusse. Toidukarbina on mul kasutusel üks ilus plastkarp tootenimega Helsinki (selline, aga kena virsikuroosa kaanega). Kokkuvolditava kahvli suutsin ma muidugimõista oma vanematekoju unustada ja väikese linasest rätiku ka, kuhu ma tavaliselt oma võileibu vms pakin. Õnneks on mul üks kena linasest kott, mida saab sarnaselt nii rätiku kui ka kotina kasutada.

Vot nii. Ja ongi vist kõik. Selline on minu pakitud kohver. Kuhu ma aga nüüd mitmeks nädalaks lähen, sellest juba järgmistes postitustes. 

Kommentaarid