ABIMEES PIKENDAMAKS LÜHIKESI PLIIATSEID - TSUNAGO TERITAJA

Tellisin omale tükimat aega tagasi Jaapanist (jah, sealt kaugelt kaugelt maalt) ühest väikesest firmast abivahendi, millega saab ühendada omavahel väikeseks jäänud pliiatseid. Kuna minu eriala nõuab palju joonistamist, siis pole siin imestada midagi kui mul kulub ära palju pliiatseid ning väikesed jupid neist lähevad lihtsalt raisku. Isegi kui ma pikendan neid pikendajaga. Olin juba pikalt pikalt pikalt omale sellest teritajast unistanud. Kuna see oli päris kallis (u 30€) ja ma pidin selle tellima kaugelt maalt, siis üsna kergekäeliselt ma ei ole seda varem ette võtnud. Ühel päeval ma aga tegin ära selle otsuse lubades endale selle ostmist. Tänases postituses kirjeldan ma kuidas see töötab ja kas ma soovitan selle kasutamist ka sullegi.

Teritaja tellisin ma sellelt kodulehelt (link). Tuli kohale kiirelt. Pakki avades oli elevus suur. See püsis sinnamaale kuni ma esimese pliiatsi kallal pusima hakkasin. Peab tõdema, et see nõuab siiski vaeva, et pliiats ette valmistada, see kokku liimida ning siis korralikult lasta ära kuivada. Päris vimps-vomps-üks-kaks-ja-kolm-valmis see pliiatsite pikendamine siiski ei ole.

Kõige rohkem võtabki aega ülemise ja alumise pliiatsi teritamine. Neil peab olema kaks erinevat kuju, sest üks läheb teise sisse. Üks teritaja funktsioon teeb alumise osa sisse koonusekujulise augu ning teine funktsioon teritab koonusekujulise eenduse. Teritamine võtab aega! Ühe õhtuga üle kahe pliiatsi teritada eriti ei viitsi.

Liimida tuleb pliiatsi ühenduskohti tavalise puiduliimiga. See on oluline osa, sest muud liimid ei pruugi töötada. On ju vajalik, et ühel hetkel saad teritada vaevatult ka seda kohta, kus kunagi on ühendamine toimunud.

Korralikke kuivanud pliiatseid saab uuesti kasutada üpriski mugavalt. Kui pliiatsit pikendada, siis ma üle ühe ühenduskoha ei soovita teha, sest olenemata sellest kui hästi sa teritad ja liimid, on ühenduskohad pliiatsil nõrgad punktid. Mul on ühe pliiatsiga juhtunud nii, et tugevalt joonistades, mida ma tihtilugu teen, on pliiats ühenduskohast kraksti katki läinud! Ausõna, kui see juhtus, oli mu pettumus suur. Kuigi ma natuke kahtlustan, et ma pean natuke korralikumalt teritama ja leidma võimaluse kuidas tugeva surve all pliiatsil kuivada lasta. Äkki tuleks selle jaoks kruustange kasutada? Või mingeid klambreid?

Kokkuvõtvalt öeldes eks ta üks nikerdamine ole, aga mingiks "hiina juraks" ma seda vidinat ei tituleeriks. Eraisikul teritaja ostmine on arvatavasti mõtetu, ühele kolleegiumile aga juba mõeldav. Ma isegi tunnen, et nüüd, kui ma kõik oma pliiatsid sain ära pikendatud, siis enamiku ajas see asjapuu lihtsalt seisab, võtab ruumi ja minu koristamisrõõmu. Kas soovitan ka sullegi? Nii ja naa. 

Kommentaarid