KUIDAS TEHA TAHKET KREEMI?Jagan sinuga täna lihtsat tahke kreemi retsepti. Tahke kreem on mõnus toode, mida saab otse kehale määrida. Kehasoojus sulatab õrnalt kreemi pinda ja niimoodi saab sellega hõõrudes kogu oma keha ära kreemitada. 

Kogus: 6tk

Valmistamisaeg: 10 min + 12 h tahenemisaega

Vahendid:

100 ml mahemärgisega oliiviõli
100 g rafineerimata sheavõid
70 g mesilasvaha

vesi

silikoonist, metallist või küpsetuspaberist tahke kreemi vorm
suurem pott
väiksem kauss

Meetod:

Tahke kreemi retsept on imelihtne. Tuleb ainuüksi veevannil (kalla suuremasse potti vett, pane selle peale kuumust kannatav kauss) sulatada kolm koostisosa: oliiviõli, sheavõi ja mesilasvaha. Segu tuleb korralikult läbi segada. Seejärel kallata vedelik vormidesse. Kreemidel lasta korralikult taheneda 12 tundi. Kuidas aga aru saada, kas kreem on valmis või mitte, seda näeb ühtlustunud värvi järgi. Kui kogu tükk on terves ulatuses ilus kollane on kreem valmis. 

Kreemi tasub hoiustada metallist/klaasist karbis või hoopistükis väikeses tekstiilist kotikeses. Seda seetõttu, et kreem tobeda õnnetuse tõttu ei rikuks sinu asju. Hoia  kreemi otsese päikesevalguse eest ning ära hoiusta väga soojas kohas nagu näiteks kütteallika läheduses, saunas vms. Tavapärase ruumitemperatuuriga kreem püsib kenasti koos ja on käega katsudes külm. 

Kes aga soovib kreemi veganiseerida, sel tasub asendada mesilasvaha kakaovõiga.

Mõnusat kasutamist!

Kommentaarid

  1. Kas kreemil on õrn meelõhn ka juures, või peaks lõhna saamiseks veel midagi lisama?

    VastaKustuta

Postita kommentaar