VEEL ÜKS TAHKE ŠAMPOON, MIS KINDLASTI SU JUUKSED PUHTAKS PESEB

Leidsin taaskord uue tahke šampooni, mis töötab samahästi kui Diomina šampoon, millest olen varasemalt kirjutanud siin (link). Tegu on firma Jolu šampoonidega, mida müüb Eestis Bio4You ökopood (link) hinnaga 12.30€. 

Soovitan neid Jolu seepe kõigile neile, kes varem tahkete šampoonidega kokku pole puutunud, aga tahaksid leida omale midagi harjutamiseks. Esimeseks katsetamiseks sobivad nad hästi. Juuksed saavad puhtaks, seep neid ei kuivata ega tee ka staatiliseks. 

Nimelt paljud algajad tahkešampoonitajad kurdavad, et seep jääb peale pesu, isegi kui on korralikult loputatud, ikka juustesse. Seetõttu ei taheta tahket seepi kasutada, kuna kogemus halb. Tegelikult on aga nii seepide rasvasisaldus, koostisosad ja juustetüübid lihtsalt erinevad, asi ei ole tahkes šampoonis kui sellises. Mõned seebid vajavad hoolikamat loputamist, mõned vajavad kindlasti palsami kasutamist. Diomina, Lushi ning ka Jolu seepide puhul on hea aga see, et nad sobivad just esimeseks katsetamiseks, sest nad pesevad juukseid nii nagu üks klassikaline šampoon seda teeb. Tahad saada teada, mis tunne on tahke šampooniga oma juukseid pesta? Osta üks neist kolmest, proovi järele.

Miks aga eelistada tahket šampooni? Minu jaoks on asi kindlasti mugavuses. See on hea toode, mida saab kergelt võtta endaga kaasa. Olgu siis minek kas trenni, sõbrale külla või lennuki peale. Toode on pisike, kerge, kestab kaua ning selle ökoloogiline jalajälg on väiksem, sest toote veesisaldus on viidud miinimumini. See tähendab seda, et vee, mida on pea igas maailma nurgas, tarbetu duubeldatud transport jääb ära. 

Ainus asi, mis selle šampooni puhul kõige rõõmustavam ei ole, on see, et teine koostisosa on Sodium C12-18 Alkyl Sulfate. Tegu on niisutava koostisosaga, mis aga kahjuks on võimalik allergeen. Allaneelates põhjustab see oksendamist, võib ärritada silmi ja nahka. Lisaks sellele on see koostisosa vee-elustikku kahjustav. 

Kas mina ostaksin seda toodet? Kuigi tegu on metallpakendis oleva tahke šampooniga, mis töötab hästi, paneb mind kui tarbijat muretsema justnimelt see viimane lõik mis ma välja tõin. Ma ei taha oma juustepesuga vee liigirikkust vähendada. Juuksed tahan ma puhtaks saada küll, aga kindlasti saab seda teha paremate vahenditega. 

Kommentaarid

  1. Tere. Mul on endal juba pikemat aega idanemas mõte tahket šampooni katsetama hakata. Lugesin Su kirjutisi ja selle järgi ostaksin esimeseks Diomina kuivade ja normaalsete tahke šampooni. Samas jäid mulle poes silma ka Kokose omad http://www.kokos.ee/et/c/juustehooldus-110
    Kas sul nendega on ka kokkupuudet olnud? Mul on endal kergelt ärrituv peanahk, mis hakkab üsna tihti vedelaid šampoone kasutades ketendama. Tahaks leida midagi, mis teeks puhtaks, aga ei kuivataks :)

    VastaKustuta

Postita kommentaar