TABLETIST PUHASTUSVAHEND
Veidi aega tagasi kirjutas mulle Eesti veebipood Heveren, kes pakkus mulle testimiseks üht huvitavat puhastusvahendite lahendust. Tegu on Biobaula puhastusvahendite tabettidega. Paberpakendis kontsentraat, mida tuleb veega lahjendada. Näiteks starter kitis on kolm tabletti, millest saab 750 ml, klaasi-, 1000 ml põranda- ja 750 ml vannitoapuhastusvahendit. Kokku maksab see väike pakikene (link), millest jätkub päris pikaks ajaks, ligikaudu 11€. 

Minumeelest on tegu päris laheda tootega, mis mudib taaskord rohetoodete võimaluste piire. Tahked tableti kujul puhastusvahendid on väiksema ökoloogilise jalajäljega kui tavalised tooted, sest veesisaldus on viidud miinimumini. Ei ole ju mõtet sama ainet, mis maailmas laialdaselt saadaval, tarbetult ühest kohast teise transportida. 

Tootel endal on ECOCERT litsentsmärgis lisaks paarile teisele vähemtuntud märgisele. See ei ole testitud loomadel ning sobib igati veganitele. Üleüldse tuleb kiita Biobaula ettevõtet, sest nende kodulehel on kenasti olemas kõikide litsentsmärgiste dokumendid. Seega plusspunktid läbipaistvusele. 

Ainus asi aga kus mina tarbijana kõiki vastuseid kätte ei saa, on toote enda koostisosad. Kõik koostisosad olevat küll litsentsmärkide kohaselt loodusliku päritoluga, ent mind isiklikult ei rahulda see, kui toote koostisosadeks on märgitud "etoksüülimata anioonsed pindaktiivsed ained". Ma vajan rohkem! Tore muidugi, et need pole tavalised pindaktiivsed ained, ent ma tahan teada enam. 

Kuidas nendega aga toimetada on? Päris mugav ja hõlbus on kontsentraati lahjendada - tuleb tablett vaid tühja spreipudelisse panna ning lisada vajaminev kogus vett. Tablett lahustub umbes kümme minutit ning on seejärel koheselt töövalmis. Mina kasutasin enda pudeliteks erinevaid klaasist õli- ja kastmepudeleid ning tänasin end, et olin varasemalt agaralt kõik spreitamise jubinad alles hoidnud. 

Kõigil kolmel puhastusvahendil on oma lõhn, ent hiljem kui kõik koristatud on, on lõhn juba ära hajunud. Ma olen üpriski lõhnatundlik inimene ning üldjuhul pelgan lisatud lõhnaaineid, ent nendega mind lõpptulemus ei häirinud. Kõik kolm puhastusvahendit teevad ka oma tööd hästi. Eriti kiidaksin multifunktsionaalset vannitoapuhastustabletti, sest sellega saab kõik pinnad läbi töötada, tualetipotist duššikardinateni.

Seega kui kokkuvõtlikult küsida, kas ostaksin neid ka ise, siis vastus on jah. Biobaula puhastusvahendid on odavad, neil on ökolitsentsmärgis, mida paljudel puhstusvahenditel ei ole, neil on tore papist pakend ning mis peamine, nendega saab hõlpsalt koristada. 

Kommentaarid