KUIDAS TÖÖTAB COLIBRY NIIDISTAJA?


Ma ei ole vist pikka aega nii elevil ühest vidinast olnud. Mõtlesin selle postituse kirjutada siis, kui olen korralikult katsetada saanud ja saan oma lugejatele pakkuda head ülevaadet. Selle asemel aga tormasin ma siia kirjutama juba kolm päeva peale esmast kasutuskorda. Tahan jagada juba nüüd! 

Aga millest ma siis räägin? Mis pakub mulle nii suurt head meelt? Koroonaaegu tellisin ma omale Colibry niidistajaga, millega siis saab ebavajalikke kehakarvu eemaldada. Aega võttis, aga paar päeva tagasi jõudis niidistaja lõpuks minuni. Olin juba pikalt tahtnud omale mingisugust muud abivahendit peale suhkruvaha ja raseerija. Niidistaja, mis mulle instagrami reklaamis silma jäi, tundus olevat variant, mida kaaluda. 

Muidugimõista olin end vaimselt valmis pannud, et tegu võib olla ühe täiesti mõtetu jublakaga, sest noh, instagrami reklaam. Võtsin aga härjal sarvist, maksin ära 50€ ja tellisin too endale ära. 

Pakk jõudis minuni kenasti DPD kulleriga otse koju kätte. Karbis oli juba valmis pandud niidistaja, mõned meetrid spetsiaalset niiti ning juhend. 

Niidistajat näppides oli minu elevus suur. Käte vahel teist keerutades, uurides-puurides näeb, et tegu on tugevast plastist ja metallist üpriski suure jubinaga. Olen teist nüüd kolm päeva kasutanud ning jagan siinkohal oma esmased mõtteid. Kas niidistaja eemaldab karvu? Jah. Kas sellega on neid mugav eemaldada? Jah. Kas on valus? Üllatavalt vähe, kuna korraga eemaldub umbes 1-4 karva. Kas hinna ja kvaliteedi suhe on paigas? Minumeelest küll.

Päris palju jahhe, kas pole? Endalegi suure üllatusena olen ma sellest vidinast päris suures vaimustuses. Mulle meeldib, et ma saan sellega eemaldada nii paksemaid ja tumedamaid kui ka õhukesi ja heledaid karvu. Olen neid eemaldanud isegi kohtadest, kus ma muidu ei viitsiks või kus need mulle väga ette ei jää nagu näiteks udukarvakate mu naba juures või sõrmenukkidel. Niidistamine ise on väga lihtne, tuleb teist kahe või ühe käega kokku ja lahku lüüa. Töötab teine justkui kääride põhimõttel, ainult et karvu lõigates tõmbab niidistaja karvad naha seest välja. Väga mugavalt saab sellega eemaldada karvu jalgadelt, torsolt ning kätelt. Nahk peab kindlasti pingul olema. Kätega seda pingutada tarvis ei ole, piisab tavaliselt lihaste pingutamisest või poosi muutmisest. Seal aga kus on nahka palju, nagu näiteks kaenlaalustes ja bikiinipiirkonnas, seal on tarvis kellegi teise abistavat kätt. Vastasel juhul tõmbavad niidid naha niidistaja vahele ja seetõttu ei saa karvu eemaldada. Tulemus on justkui nüride kääridega naha lõikamine.  

Colibry kodulehel ja kasutusjuhendis näidatakse küll, et on võimalik ka neist piirkondadest - kube ja kaenlaalused - karvu eemaldada, ent mina kahjuks sellega hakkama ei saanud. Peab ikka korralikult võimlema ja painduma, et sest plaanist asja saaks. Lisaks sellele näib mulle, et bikiinipiirkonna epileerimiseks on Colibry niidistaja liiga suur ja kohmakas. Seal oleks vaja kasutusele võtta niidistamismeetodit (threading) ilma Colibryta.

Mis veel? Kindlasti on mõne jaoks miinus see, et niidistamine võtab Colibryga aega. Esiteks on tarvis kasvatada karv 5-9 mm pikkuseks (mulle näib, et minu puhul on see parim pikkusevahemik). Seejärel tuleb naks-naks niidistama hakata. Kõige parema tulemuse saab kui teha seda ereda valguse käes, näiteks päikesepaistes. Siis näeb ilusti igat nääpsukest ja saab sileda tulemuse. Kui aga kodus filmivaatamise kõrval Colibryga asjatada, tuleb pärast epileeritud kohad kullipilguga üle vaadata. Mulle endale aga näib, et Colibry ongi selline vidin, et aeg-ajalt töötled vastavaid kohti kuni mingi hetk on tulemus täpselt nii nagu soovitud. Ise olengi toimetanud nõnnaviisi, et paar korda päevas - hommikul ja õhtul - mingid kohad paar minutit üle käinud. 

Näiteks praeguse seisuga näivad mu sääred siledad, aga pean laskma veel paljudel pisitillukestel nääpsudel kasvada, et täitsa siidise tulemuse saaksin. 

Kindlasti pean ka mainima seda, mida ma ise alguses kartsin, et niidistaja tõepoolest eemaldab karvad karvanääpsust, mitte ei murra neid. Näiteks vahatamise puhul mul endal juhtub seda aeg-ajalt. 

Kindlasti teen paari nädala pärast uue postituse, väikese sissepõike, andes teada, kuidas mul Colibryga läinud on. Täna aga ütlen kindlameeleselt, et mulle see vidinakene meeldib ja jätkan oma käte ja jalgade epileerimist justnimelt sellega. Loodan, et õpin kuidagigi ka kaenlaaluste ja bikiinipiirkonna niidistamise ära, ent kui mitte - pole hullu. Seni aga olen oma kulutatud 50€ rahul. Leian, et tegu on hea investeeringuga ja tulevikus ma ei pea enam raha nende piirkondade vahatamisele või raseerimisele kulutama. 

Kas sa oled Colibryt proovinud? Kuidas tundub, kas kaalud ka endale selle soetamist?

Kommentaarid

  1. Kas niiti tuleb ka vahetada millalgi ja palju see maksab? Aitäh!

    VastaKustuta
  2. Ma kuulsin Colibryst just siit blogist ja pidin end tagasi hoidma, et mitte kohe tellima tormata, sest nende kodulehel kirjeldatu kõlas lihtsalt liiga hästi. Ma kardan, et olles nüüd sinu kogemust lugenud, tuleb mul see tellimus ära teha :)

    VastaKustuta
  3. Olen ka seda vidinat pikemat aega piidelnud, nüüd postitust nähes tundub, et tuleb ikka ära osta :D

    VastaKustuta

Postita kommentaar