TESTIN: ZERO WASTE NÄOHOOLDUSKAVA

Mulle jäi juba varasemalt silma kuidas Liisa, kes askeldab Suletud Ring blogis, näitas oma instagrami päevaloos näohoolduskava rutiini. Sabistas teine peegli ees erinevate pudelikestega ja rääkis lisaks kuidas ta on ette võtnud eesmärgi hoolitseda oma näonaha eest paremini. 

Ütlen ausalt, et ma ei ole eriline iluguru. Mul on väga lihtsad vajadused ja ootused. Mulle meeldib, et mu a) näonahk on puhas, b) talvel piisavalt niisutatud ja c) silmas oleks väike lainerijoon. Kõik. Rohkemat ma tõepoolest ei vaja, sest ma olen laisk inimene ja mul on vedanud, et mu näonahaga on enamasti kõik korras. Seega pole minu näohooldusrutiinis rohkemat kui seep ja talvel kreem. Vahetevahel kui mõne sõbranna juures ööbin, eks ikka proovin mõnda toonikut või huvitavat maski aga üleüldiselt enamat kui seep ja talvine kreem mu näonahk ei kohta. Teismelisena tegin rohkem omale erinevaid näomaske, aga mu nägu üldjuhul ei talu neid (paljud tekitavad punetust või hiljem on nahk liialt kuiv ja rabe). Ma ei ole kunagi tundnud näokoorimist-maskitamist või aktiivsemalt selle eest hoolitsemist oleks mulle midagi imetabast toonud. Sellest tulenevalt olen oma lihtsa ja odava vesi-seep-kreem kombinatsiooniga rahul olnud. 

Küll aga võttis minuga augustikuu lõpupäevil ühendust Murueit ja tütred, kes koostab oma klientidele näohooldukavasid. Eva, kes asja veab, pakkus välja mulle üht endakoostatud kava. Kuna mul on viimasel ajal põhimõte ütle-kõigele-uuele-jah, siis otsustasin haarata härjal sarvist ja katsetada. 

Vastasin internetis ettevõtte kodulehel olevale küsimustikule ning üsna pea sain oma e-mailile dokumendi, kus on antud just nimelt mulle kirjutatud soovitused ja nipid. Tegu on kaheksa leheküljelise PDF dokumendiga, mis esimest korda avades tundub uue info üleküllusega, ent kui korraks maha istuda ja rahulikult lugeda, siis tekib ind oma näonaha eest hoolitsema hakata. Näohoolduskava on nagu üks tore meeldetuletus, et tuleb ikka hästi toituda, rohkelt vett juua, hapukurke süüa ja mida kõike veel, sest ilu kasvab nii seest kui ka väljast. Peamiselt aga tuleb olla iseendaga hoolas! 

Mida näohoolduskava endast hõlmab?

Esimene osa kavast võtab kokkuvõtlikult kokku minu vajadused - hetkeseisukord, kitsaskohad, probleemid. Kosmeetik annab tagasisidet ning pöörab tähelepanu minu vastustele, mida küsitluses andsin. Näiteks soovitas minu näohoolduskava mul loobuda seebiga näo pesemisest, kuna see ei ole hea minu naha pH tasakaalule. Lisaks sellele kasutada kindlasti toonikut. Kosmeetik soovitas mul koorida oma nahka rohkem, kui mina seda harjunud olen (ehket põhimõtteliselt mitte kunagi). 

Toitumise osas pakkus kosmeetik mulle välja, et võiksin tarbida aktiivselt probiootikume (näiteks süüa päevas ära üks hapukurk) ning juua ka rohkem vett kui ma seda harjunud olen. 

Teises kava osas on retseptid ja õpetused kuidas teha omale puhastusõli, näoteed ehk toonikut, koorijat ja maski. Kõik vajaminevad vahendid on kosmeetik valinud just minu näonahale sobivad. Näiteks on mulle sobilik puhastada oma nägu riitsinus- ja oliiviõliga. Lisaks sain ma teada, et mulle sobib võilillejuurest valmistatud toonik. Huvitaval kombel saab sellega ka mineraalmeiki kinnitada, aga kas see ka töötab või ei - seda ma kahjuks ise järele proovinud ei ole. 

Näohoolduskava praktikas

Kuidas siis näohoolduskava järgi toimetamine käib? Mida teha tuleb? Milliseid tooteid kasutada? Kui palju see maksab?

Olin ise väga üllatunud, et näohoolduskava tellides saab inimene ainuüksi kava, aga konkreetsed tooted tuleb ise kokku segada. See tähendab seda, et ma pidin minema poodi ja ostma omale tarvilikud: pipetiga pudelid, õlid ja kuivatatud taimed. Mingis osas on see mõistlik lähenemine, sest paljudel võivad juba kodus vajalikud vahendid olemas olla. Peale selle saab igaüks ise kontrollida millises kvaliteedis ja mis päritoluga koostisosi ta oma nahale paneb. Küll aga võib säärane lähenemine peletada laisku inimesi, kes tahavad oma näonaha eest paremini hoolt kanda, ent vajavad veidi rohkem käe kõrval talutamist. Ma ise oleksin eelistanud küll, et üheskoos näohoolduskavaga saan ma ka just minule valmis pandud ja segatud tooted kaasa. 

Esimene samm näohoolduskava järgima hakates oli tarvis teha retk poodi, kus pidin ostma vajalikud vahendid. Seejärel läksin koju ja tegin omale kõik õlid, toonikud, maskid valmis. Alles siis sain ma ka reaalselt midagi oma naha peale panna. 

Väga detailidesse ma oma näohoolduskava tutvustades ei lasku, küll aga on selle kondikava jaotatud kaheks. Igapäevaselt tuleb nahka puhastada, toniseerida ja kreemitada, iga nelja päeva tagant lisandub rutiini ka koorimine, auruvann ja mask. 

Igapäevaselt:

 • hommikune näopuhastusõliga puhastamine, näoteega tasakaalustamine ja õliga niisutamine
 • õhtune näopuhastusõliga puhastamine, näoteega naha tasakaalustamine

Iga nelja päeva tagant:

 • hommikune näopuhastusõliga puhastamine, näoteega tasakaalustamine ja õliga niisutamine
 • õhtune näopuhastusõliga puhastamine, näo koorimine, auruvann, mask, näoteega naha tasakaalustamine

Minu arvamuse järgi toimetamist on palju, eriti kui seda kava võrrelda mu varasema seep-kreem kombinatsiooniga. Võttis ikka korralikult aega, et end sisse harjutada. Küll aga tuleb tunnistada, olen ma ääretult üllatunud, et mu näonahk ei vaja tõepoolest pidevat seebitamist. Olin veendumusel, et seep on oluline koostisosa igapäevases näohooldusrutiinis. Testides aga Muruteit ja Tütred näohoolduskava, jõudsin ma järeldusele, et pole see tutkitki nii vajalik. 

Katsetasin tervelt ühe kuu näohoolduskava järgi talitamist ning võin julgelt öelda, et olen selle kogemuse üle tänulik. Tunnen, kuidas mu näonahk on meeldivalt puhas, elujõuline ja parajalt niisutatud. Eriti toredat ahaaa momenti pakub teadmine, et näonaha eest hoolitsemiseks ei ole palju tarvis. Võib täitsa julgelt erinevad kreemid-purgid-topsikud-maskid poeriiulile jätta ning teha hoopis Murueit ja Tütred abiga selgeks näonaha eest hoolitsemise A ja O. 

Näohoolduskava lemmikretsept on kindlasti näotee. Olen väga üllatunud, et toonikut saab ise teha ning see tõepoolest sobib mu nahale hästi. Väga mõnus oli seda just jääkuubikuna oma nahale hõõruda, sest see pakkus toredat õhetama panevat värskendust. Eriti mõnus oli see hommikuti! 

Nüüd peale näohoolduskava läbimist võtan kindlasti oma igapäevasesse rutiini kaasa auruvanni ning tooniku kasutamise. Proovin ka tihedamini oma näonahka koorida. Tean, et mõningad laisad kombed kipuvad tagasi tulema, aga seebist loobun kindlasti!

Murueit ja Tütred näohoolduskava:

 • naha analüüs, personaalne lähenemine
 • millised tooteid ja koostisosi kasutada ning milliseid mitte
 • retseptid kuidas valmistada puhastusõli, toonikut, maski, koorijat ning kuidas teha auruvanni
 • juhised hommikuseks ja õhtuseks näo hooldamiseks
 • hind 35€, kusjuures nullkulu lugejatele on 20% sooduskood nullkulu

Kommentaarid

 1. Issand kui huvitav, kas neid koostisosi oli kerge poest saada ?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ja, üpriski kerge. Neid koostisosi oli ka väga vähe. Kõige suurem raskus oli ehk õigete pudelite otsimisega.

   Kustuta
 2. Millist lainerit kasutad?

  VastaKustuta

Postita kommentaar