ÜKS HEA TAHKE ŠAMPOONI SOOVITUS + ÜLEVAATLIK TAHKETE ŠAMPOONIDE TABEL

Täna toob mind blogisse väike muie näol. Viimastel nädalatel on mul olnud väga head soengu päevad. Lendlen oma kiharatega ringi, tuju hää. Tead ju küll kuidas ilus soeng meeleolule mõjub. 

Midagi erilist ma oma juustega ette ei võta. Iga paari päeva tagant pesen pead tahke šampooniga ning ongi kõik. Ei ühtegi maski ega palsamit. Lasen neil loomulikult kuivada. Enamasti kannan juukseid lahtiselt, vahel patsis. Vaid tukka aeg-ajalt koolutan. Olen oma juustega üldjuhul rahul. Nüüd hiljuti aga vahetasin oma šampooni ja kuna mulle see väga meeldib, siis mõtlesin seda ka siia soovitama tulla ning natuke pikemalt tahketest šampoonidest kirjutada. 

Nagu sa minu blogi lugedes oled tähele pannud, siis olen ikka aeg-ajalt uusi šampoone katsetanud. Leidub küll väga häid tooteid, mille juurde võib truuks austajaks jääda, ent minus on seda katsetajasoont. Kui kuus-seitse aastat tagasi tuli tahkeid šampoone tikutulega otsida, siis nüüd on pilt palju parem. Esmalt see, et valik on suur. Teiseks - tegu pole enam pelgalt rohenäppude tootega. Isegi tavalistes värvilistes šampoonilettides on näha väikefirmade ja ka isegi suurkorporatsioonide valmistatud tahkeid šampoone. 

Küll aga tasub tahkes kujus šampoonidega ettevaatlik olla. Olen sellesse samasse ämbrisse varem astunud küll ja enam, kui šampoon on liialt seebine ning pesu asemel vaid rikub juukseid. Väga head tahket šampooni tasub otsida katsetades ja proovides kuni leides selle õige ja oma. Mina tunnen ära hea tahke šampooni selle järgi, et a) šampooni on kerge juustest maha loputada, b) hiljem ei avasta ma kusagilt rasust klompi ja c) juuksed püsivad soengus. Õige šampoon on hea soengu päeva vundament. 

Kõige enam meeldivad mulle muidugi mõista sellised, mis lisaks palsamit kõrvale ei vaja ning mida saab osta kas pakendivabalt või siis lihtsas paber- või papp-pakendis. Näiteks Solidu tahked šampoonid on väga toredad, aga minu meelest sobivad need pigem kingituseks kui igapäevaseks kasutamiseks. Neil on väga edev ja pidulik pakend. Lisaks on nad ka väga rikkalikult lõhnastatud, mistõttu igaühele nad kindlasti ei sobi. Teine näide on Secrets de Provence tahke šampoon, mille ma ostsin omale Portugalist kaasa ja sellega on juustepesu ikka küll ebameeldivalt tüütu. Šampoon ei vahuta korralikult ja hiljem seda maha pestes peab oma pead mitu korda kindlasti sooja veega loputama. On vägagi võimalik, et mitte hoolikal pesul avastad hiljem kuklapiirkonnast rasuse laigu ning pead taaskord pead pesema. Tüütu! 

Küll aga nagu ma juba mitu korda seda toonitanud olen, siis õnneks on ka toredaid lahendusi. Üks säärastest, mida ma just hiljuti kasutama hakkasin - Faith in Nature tahked šampoonid. Neid on kolme erinevat: kookos ja sheavõi, lavendel ja kurereha ning draakonivili. Neid saatis mulle proovimiseks  veebipood Mediron ning olen kingituse üle ääretult tänulik, sest leidsin ühe väga hea toote.

Tegu on hea näitega sellest, milline üks mõnus tahke šampoon olla võiks. Muidugi mõista peseb Faith in Nature juuksed kenasti puhtaks. Pikalt loputada tarvis ei ole ning võib julgelt kasutada kartmata, et hiljem juukseid kuivatades avastad ühe koleda üllatuse. Šampoonil on vähe koostisosi, lõhn meeldivalt tagasihoidlik, mõistlik pakend ning peale selle valmistatud käsitööna ja on sobilikud veganile. Mida veel tahta?

Kõige enam apelleerib mulle nende lihtsus. Lõhn, vahutatavus, pakend, koostisosad - kõik on tagasihoidlikud. Aga sellest olenemata teeb šampoon oma töö ära. Täpselt nii, nagu ühest toredast nullkululisest abilisest oodata. 

Kolmest erinevast Faith in Nature šampoonist on minu lemmik kindlasti kookosõli ja sheavõiga šampoon, sest see niisutab korralikult. Isegi nii hästi, et palsamit lisaks tarvis ei ole. Šampoon lisab ka sära ja vähendab kahusust. Minu juuksetüübile ning elustiili valikule ideaalne. Lavendliga šampoon on hea rahustav ja juuksekasvu soodustav. Lavendlišampooni olengi kasutanud nendel õhtutel kui tahan väikest spa õhtut teha. Draakoniviljaga šampoon on juukseid elustav, kuna draakonivilja ekstrakt on rikas vitamiinide ja antioksüdantide poolest. Plusspunktid, sest lõhn on väga mõnus!

 


Šampoon

Kogus

Hind

Pakend

Kommentaar

Palsamit vaja?

Faith in Nature

85g

7,9€

Papp

Vahutab keskpäraselt. Pakkumises on kolme erinevat šampooni, millel igal ühel erinev lõhn, aga juukseid pestes see kaob. Loputamine seebist puhtaks hõlbus. Juukseid peale pesu tavalised, st keskpärase elektriseeruvusega, lihtsalt töödeldavad, ei liiga kuivad ega rasused.

Ei

Kokos tahke šampoon kookospiimaga

73g

6,9€

Alumiinium või paber

Vahutab korralikult. Juuksed jäävad peale pesu niisutatud. 

Ei

Solidu tahke šampoon Balance

70g

9,99€

Papp

Väga palju koostisosi. Juuksed jäävad peale pesu puhtad. Juukseid pestes on šampoonil väga intensiivne lõhn, hiljem see hajub.

Jah

Diomina tahke šampoon normaalsetele ja kuivadele juustele 

60g

9,90€

Alumiinium

Väga lihtsasti kasutatav tahke šampoon. Vahutab hästi ja juuksed jäävad hiljem puhtad ja niisutatud.

Ei

Beauty Kubes

27 tk

10€

Papp

Väga õrn pesuvahend juustele. Vahutab keskpäraselt, loputamine hõlbus. Väga tore, et kuna tegu on kuubikutega, siis saab täpselt arvestada kui palju neid kulub.

Ei

Secrets de Provence

85g

6,99€

Papp

Väga seebine šampoon. Kasutasin paar korda ning loobusin. Väga raske korralikult loputada. Vajab kindlasti palsamit.

Jah

Jolu tahke šampoon

50g

12,30€

Alumiinium või papp

Hõlpsalt kasutatav šampoon. 

Pigem jah

Bay Laurel Castile Soapnut soap

90g

4,42€

Puuvill

Vajab hoolikat lähenemist. Vahutab tagasihoidlikult, hiljem on aga vaja väga korralikult juukseid seebist puhtaks loputada. 

JahMillist tahket šampooni sina kasutad? Mis on sinu lemmik? Ja muide! Medironi veebikauplus oli niivõrd lahke, et pakub nullkulu lugejatele ka tagasihoidlikku sooduskoodi. Sooduskood on NULLKULU ja annab -20% soodustust. 

Kommentaarid

 1. Hea on Refuse Plastic Today poest ostetud tahke šampoon Lamazuna. Kookosepõhine. Elamisekergus.ee poes on kõõmavastane kibuvitsa- ja seedrideep ka väga hea.

  VastaKustuta
 2. Sa võiksid kunagi LUSHi tooteid proovida. Ise kasutan, aga ei saagi aru, kas mulle meeldib/sobib see või mitte. Üldiselt vist sobib, aga ma pole ühtegi teist tahket šampooni kasutanud ja tavalise šampooniga võrreldes on ikka väga teistsugune, aga äkki peabki nii olema.

  VastaKustuta
 3. Olen nüüd proovinud kahte Nurme tahket šampooni (sidrunhein ja avokaado). Ja alati jääb kuklasse see vastik rasune klomp. Isegi kui ma konkreetselt leotan kogu pead vee sees peale pesu ja õunaäädikaga loputan. No kuidagi ei saa sellest klombist lahti. Mul on üsna paksud ja pikad juuksed ka. Muidu tuka osa peseb ilusti puhtaks, lühemate juustega tuleks vast paremini välja. Ma arvan, et proovin järgmisena mõnda muud tahket sampooni, aitäh soovituste eest!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ma olen palju seda kuulnud, et Nurme tahked šampoonid pole kõige paremad.....

   Kustuta
 4. Mina olen pool aastat kasutanud Nurme tahket šampooni, palsamit ei kasuta, aga loputan õunasiidri äädika lahusega. Mul on õhukesed juuksed ja kogu aeg oli üks jama, küll olid kahused, lendlesid ja sada muud häda. See kombo aga toimib nii hästi, mul pole juuksed elus nii hästi hoidnud ja lisaks püsivad kauem puhtana. Rahutu hingena tellisin endale Solidu šampooni ja palsami. Mulle täitsa meeldivad, aga nõustun, et lõhn on liiga intensiivne ja see tekitab natuke kahtlust et kui puhas see toode ikka on. Ootel on veel prantsuse väiketootja Comme Avant tahke šampoon. Kas sa ise oled Nurme tahket šampooni proovinud?

  VastaKustuta
 5. Olen kasutanud juba paar aastat LUSHi tahkeid šampoone ja üsna rahul. Huvitav oleks teada, kus need sinu tabelis paigutuks.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ma olen proovinud ühte LUSHi šampooni, mõtlesin seda ka siia tabelisse panna, aga seda enam kahjuks LUSH ei müü. Mulle meeldis. Tundus olevat väga turvaline šampoon, selles mõttes et kerge pesta ja loputada. Ma ei ole väga palju LUSHi kohta uurinud, aga siit-sealt on jäänud mulje, et koostisosad võiksid olla paremad.

   Kustuta
 6. Kas sinul on töödeldud juuksed või loomulikud? Huvitav, kas tahke shampoon ka töödeldud juustega sobib...

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Mul on kohati töödeldud juuksed (otsad). Mulle näib, et pole suurt vahet kas on töödeldud või mitte. Peaasi mida tahke šampooni puhul vaadata, on see, kas see kuivatab liialt. Et siis kindlasti peaks olema kas korralik palsam või katsetada natuke tahkete šampoonidega. Mõned kuivatavad juukseid ikka väga.

   Kustuta
 7. Mina olen kasutanud ainult Three Hills Soap-i erinevaid tahkeid šampoone - ja ainult neid, sest sobisid kohe esimese korraga väga hästi! Vahutab piisavalt, ei pea pikalt loputama ja ei ole kordagi tekkinud rasuse tundega probleeme. Elukaaslane ka kasutab ja on sama moodi rahul. Miinus on ainult see, et ta on veidike õhuline (? raske seletada, ei ole nii tugev/tahke kui nt tavaline seep) ja seetõttu kulub seda kahepeale kasutades pigem kiiremini kui sooviksin. Väga võimalik, samas, et kuna see ongi reaalselt ainus tahke šampoon, mida olen kasutanud, ei tea, kui kiire kulumine on tüüpiline ja normaalne. Hind on 12€ ringis, olen tellinud Elamise kerguse e-poest.

  VastaKustuta

Postita kommentaar