NIXIT KUUKAUSS - JAH VÕI SIISKI EI?

Ma instagramis olen juba jõudnud kiidelda oma uue avastusega, milleks on Nixit kuukauss (link). Kui Refuse Plastic Today veebipood mulle selle saatis ning ma poe pidajaga ka arutasin, millal oleks õige aeg ühe tagasisidestava blogipostituse kirjutada, siis ma ei uskunud, et minu esimestest kasutuskordadest oleks mul üldse midagi adekvaatset selle jubina kohta öelda. Tegu on vägagi innovaatilise naiste hügieenitootega, mida ei ole pealtnäha üldse mis teps kerge kasutada. Pealegi ei tohiks ka teha suuri järeldusi ühe-kahe-kolme-nelja-viie-kuue kasutustsükli põhjal. 

Oma lugejatega tahan ma jagada oma kogemust mitmel põhjusel. Esmalt ja kõige olulisemalt seetõttu, et mina oleksin küll tahtnud juba ammu-ammu, et keegi oleks mulle sellest vidinast rääkinud ning oma kogemust jaganud. Teiseks seepärast, et ma saan seda soovitust teha Eesti blogijatest esimesena. Jah, just nii! Ning kolmandaks seetõttu, et juba etteruttavalt öeldes on tegu ühe parima asjandusega üldse. Ma ei taha, et mu postitus imala müügijutuna kõlaks, aga ma luban sulle, et see on päriselt ka kõige toredam asi, mis ma üldse kunagi naiste hügieenitoodete vallas kasutanud olen. See on täielik imeasjandus! 

Mis on kuukauss? Nixit töötab kuutopsiku põhimõttel selle erinevusega, et ta paikneb naise kehas sellises asendis, mis lubab seda kasutada ka vahekorra ajal. See tähendab õige paigalduse ning sobivuse korral seda, et naistel on tänu sellele tootele tsipake rohkem vabadust ja ehk ka enesekindlust. Refuse Plastic Today veebipoes maksab see 45€, valmistatud on too meditsiinilisest silikoonist, nii nagu enamik kuutopsikuidki ning kestab teine ka samuti ligikaudu 10-12 aastat. 

Tõsi, kuukauss on küll keskmiselt 20€ kallim, kui kuutopsik, aga oma laialdasema kasutusampluaa tõttu on see seda hinda kindlasti väärt. Pealegi toote kohta, mida saad sa kasutada kuni 12 aastat, pole 45€ sugugi mitte suur summa. Miks ma seda hinda siinkohal õigustan on seetõttu, et mina olen Nixitil silma peal hoidnud kaua ja pikalt vaaginud kas osta see või mitte. Ma ei tea mida ma rumala peaga seni ootasin, sest käsi südamel, see ei ole maha visatud raha. 

Kuukaussi olen ma saanud nüüd päris kaua kasutada, vast neli-viis tsüklit. Tuleb tõdeda, et päris kiirelt saab asja käppa ning Nixitist saab hõlpsalt võtta maksimumi. Omast käest saan öelda seda, et kuigi esimestel kordadel soovitab Nixiti kasutusjuhend õppida kuukaussi kasutama siis kui menstruatsiooni ei ole, näen mina selle nõuande kasutust. Esimestel kordadel kindlasti proovida seda menstruatsiooni ajal sisestada ning ka väljutada, tungivalt soovitades neid ettevõtmisi dušši all teha, sest siis näed sa kui puhtalt sa selle toiminguga hakkama saad. Esimestel kordadel õpidki selle protsessi selgeks nii, et tulevikus saad sa teha seda üks-kaks-kolm nobedalt ja puhtalt.

Oma instagramipostituses kirjutasin ma lähemalt mis emotsioonid ja mõtted mul Nixiti kuukausi paigaldamise ning eemaldamisega seostusid. Alguses võib see vidin ikka tõesti arusaamatuks jääda, küll aga kui hoolega lugeda kasutusjuhendit ning proovida mõista naise anatoomiat, siis tegelikult ei ole selles asjapulgas midagi keerulist. Tuleb too sõrmedega kokku vajutada, sisestada näppudega kaasa aidates ning õigesse kohta jõudes häbemeluu taha kinni lükates. Nõnda püsib ta paigal ega jää kuidagi ette. Kuukaussi eemaldades tuleb näpud panna kausi ääre taha ja see häbemeluu tagant välja tõmmata. 

Esimesed korrad läks mul eemaldamisega päris kaua aega, küll aga paari korraga saab tunnetuse kätte, mistõttu hiljem läheb see ludinal. Ka kuutopsikutki esimestel kordadel kasutades ei teadnud ma kuidas kõige efektiivsemalt seda eemaldada. Küll aga ei ole ei kuutopsiku ega -kausi kasutamises midagi rasket, harjutamine teeb ainult meistriks. 

Kuukauss täitub enam vähem sama kiirelt kui kuutopsik, mõnel on vaja tihedamini anumat tühjendada, mõnel harvem. Kindlasti kui voolus on suurem, on topsikut ehk kergem tühjendada kui kaussi. Kausi tühjendamine võtab tsibake rohkem aega ning ka vilumust. 

Kindlasti on oluline küsida, kas kuukauss ka lekib? Ma ei ole kahjuks/õnneks ei kausi ega topsi puhul lekkimist väga märganud (kui on see juhtunud, siis nii vähe, et ma eriti ei mäleta seda). Minu üleüldine kogemus mõlemaga selles vallas on olnud suhteliselt sama. Ma ei saa midagi kummalegi ette heita. 

Kas aga lekkimist esineb vahekorra ajal? Pigem ma ütleksin et ei. Vähemalt mul ei ole seda siiamaani ette tulnud. Küll aga soovitaksin ma seda enne siiski tühjendada, nii igaks juhuks. Ja kui ma oma jutuga juba siiapaika jõudnud olen, siis kindlasti tahab uudishimulik hing teada saada kas seda ka kehas tunda on ja kas võib see paigast ära libiseda? Mmmm... pigem on vastus mõlemale küsimusele ei. Paikneb teine seal häbemeluu taga päris korralikult paigal ja selle pärast et see kuhugi liigub, või kellelegi ebamugavust tekitab, seda ma ei usu. 

Minu üleüldine hinne Nixit kuukausile kümnest on üheksa. Punkti madalamaks panen ma sellele imevidinale  ainult seetõttu, et noortele neiudele ma seda väga ei soovitaks. Neile passib pigem ikka kuupesu (Flux Undies, Rocking Undies), siis soovitaks alles kuutopsikut ning kui see käppa saada, siis ehk proovida kuukaussi. Kes aga siiamaani on kahelnud, vaaginud ja pead vangutanud kas Nixit kuukauss osta või mitte, siis ma patsutaksin sulle küll õlale ja ütlen, et osta ära. Proovi ja sa ei kahetse. Mina enda omaga olen küll kohutavalt rahul. Mugav, lihtne kasutada (kui asja selgeks saad), kehas tunda ei ole, ei täitu väga kiiresti, ilus värv, pakub suuremat vabadust ning toode, mis on taaskord naiste elu natukene lihtsamaks tegev. Mis sina arvad? Kuukausile jah või ei?

Kommentaarid

 1. Ma olen hiiglama ammu tahtnud seda katsetada, aga... Mõtteks on see seni jäänud. Otsest vajadust ei ole, sest kuutopsik töötab kenasti :D Samas vahekorra ajal kasutamine on ilmselge pluss. Mul ikka aeg-ajalt on FB-s analoogsete toodete reklaame ette visanud, ei mäleta enam, kas sama bränd või miskit muud... Olen mõelnud, kas peaks ehk tellima, aga pole kunagi tegudeni jõudnud. Sinu postituse peale läks muidugi kasutamise soov suuremaks, samas hinda vaadates praegu ostma just ei torma. Igal juhul oli väga põnev su kogemusest lugeda ja andis julgust juurde, kunagi ma raudselt selle ostan :)

  VastaKustuta
 2. Kas ma saan õigesti aru, et selle ainus erinevus kuutopsikust on varre puudumine, mille tõttu see on kasutatav ka vahekorra ajal? Või on veel midagi?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ainus erinevus on see, kus kohas kuukauss paikneb. See ei ole selles kohas täpselt kus kuutopsik. Sel puudub ka vars, tõesti. Ja oma asukoha ja varre puudumise tõttu saab seda kasutadad ka justnimelt intiimsematel hetkedel.

   Kustuta

Postita kommentaar