UPCIRCLE! KÕIGE EESKUJULIKUM ZERO WASTE ETTEVÕTE


Paar päeva tagasi jäime sõpradega õhku loopima ettevõtteid, kes teevad oma asja puhta südamega ning on eeskujuks kõigile. Mina olen pikka aega silma hoidnud peal Inglismaal tegutseva ettevõttega UpCircle. Alustasid nad ühe-kahe tootega, ent paigale tammuma nad ei ole jäänud. Näiteks tänaseks on neil välja töötatud mõistlik ja mugav viis oma lemmiktoodete taastäitmiseks ilma kauplusesse kohale minemata. Mulle, kui kriitilise pilguga kõrvalseisjale näib, et nad alustavad ühe väikese probleemi lahendamisest ning seda ületades võtavad ette järgmise. Alustasid nad ju üpriski üldtuntud probleemi lahendamisega - mida teha kohvikutes massiliselt ülejääva kohvipuruga? Täna on nad oma tegevusega aidanud osutada tähelepanu ka puuviljakivide ning vürtside kasutamata jäetud potensiaalile. 

Minu jaoks on aastaid zero waste olnud hobi, mille arengukaarele ma tulihingeliselt kaasa elan. Võtsin ühendust Mediron veebipoega, kellega ma juba varemgi väga meeldivalt koostööd teinud olen, ning pakkusin neile välja idee teha UpCircle toodetega lähemalt tutvust. Nimelt Mediron on Eestis peamine UpCircle toodete edasimüüja, kelle kaupluses on väga eeskujulik valik pakutavast. Muide, kui sa veel Medironi veebipoodi uudistama sattunud ei ole, siis mine kiika ka nende nullkulu sektsiooni

Tellisin omale laia valiku UpCircle tooteid ja panin kahe kuu jooksul kirja nende head ja vead. Ole hea, siit leiad minu soovitused, mida võtta, mida jätta:

UpCircle näotooted
UpCircle üks suurimaid tugevusi on kvaliteetsed näohooldustooted. Muidugi võib skeptik küsida, kas tõesti on paslik toidujääkidest valmistatud nahahooldustooted iseloomustada sõnapaariga kõrge kvaliteet. Ka natuke ettevaatlikum klient võib pead vangutada ning kahelda idees määrida oma näonahale tooteid, mille üks kandev osa on justnimelt tööstuslikud toidujäägid. Pole tarvis midagi karta ega peljata, ma ütlen sulle. 

Näiteks üks toode, mida esile tõsta, on argaaniapuu viljade pulbriga näokreem. Argaaniaõlist on kuulnud iga iluguru. UpCircle on kaasanud aga oma näokreemi retsepti vilja selle osa, mida ilutööstus muidu ära viskab. Argaaniapuu vilja seemne koored on jahvatatud peeneks puruks ning lisatud kreemi, kuna need on rikkad näonahale hea E-vitamiini poolest. 

Peale kavala koostiosa kasutuselevõttu, on kreemis ka muud head. Kreem ise on ääretult meeldiv. Sel on huvitav tekstuur ning mõnus kergelt magus lõhn. Nägu püsib terve päeva niisutatult. Toode on nagu kõik teisedki UpCircle tooted, klaas ja metallpakendis, mis omakorda on pakitud pappi. Maksta 22.75€ selle toote eest pole üldse mitte palju, sest kreemi jagub kauemaks ning selles pole ka  ühtegi koostisosa, mis kulmu kortsutama paneb. Kui UpCircle brändilt üks asi katsetamiseks valida, siis mina valiksin kindlasti näokreemi. Proovi seda ja sa jääd ka edaspidi selle juurde.

Lisaks näokreemile sain ma katsetada ka näokoorijat, toonikut, seerumit, puhastussalvi ja meigieemalduspatju. Neist pakkus mulle kõige enam meeldivaid emotsioone näotooner ning näoseerum. Näotooneri valmistamiseks on kasutatud teetööstuse jääkprodukti kummelist ja mahlatööstuse jääkprodukti rohelisest mandariinist, näoseerumis aga kohvipurust pressitud õli. 

Minu ilurutiini need kolm esiletoodut - kreem, tooner ja seerum - kindlasti ka jäävad. Kreemi olen ma viimase kahe kuu jooksul kasutanud igapäevaselt, näotooner on mõnus hommikune äratus (hoian seda, muide, külmikus, et end hommikul veelgi ärksamalt äratada) ja näoseerumit kasutan iga paari päeva tagant. Minu nahk tänab!

Suured ootused olid mul UpCircle puhastussalvi osas, kuna nullkululisi näopuhastajaid väga turul pakkumises ei ole. Kahjuks pean aga tõdema, et see konkreetne toode pole päris see, mille järele minu käsi haarab. Vähemalt mitte näo puhastamise eesmärgil. Kuna tegu on tahkemapoolse õliga, siis võib selle tarvitamine mõne ujeda kliendi kindlasti ära ehmatada. 

Mina aga leidsin sellele tootele hoopis teistsuguse funktsiooni. Nimelt on tegu väga hea abilisega raseerides! Selle tarbeks kiidan kummardusega ja panen hindeks 5+.

Mida ma näotoodetest veel proovida ise ei ole jõudnud, aga Medironi veebipoes on need täitsa olemas ning mida ma peatselt ka ära tellin, on UpCircle silmaümbruskreem. Ma ei ole veel omale üht head zero waste silmaümbruskreemi leidnud, loodan, et sellest saab minu parim sõber. Pane netist tellides tähele, et UpCircle pakub seda toodet nii originaalpakendis kui ka täitena! Nii normaalne, kas pole?

UpCircle kehatootedUpCircle ei tee aga ainuüksi head kraami näole, vaid ka tervele kehale. Kehatoodest on kiiduväärt kehakoorija ja kehakreem. Mulle meeldib, et kehakoorijad on mõnusalt õlised, mistõttu peale dušši on nahk mitte ainuüksi puhtaks kooritud, vaid ka niisutatud. Kehakoorijates on UpCircle kasutanud Londoni käsitöö kohvi kohvikutest ülejäänud kohvipuru, mis on minumeelest päris armas. Ka ise ma elutsesin mingi aeg Londonis, mistõttu kujutan ma nii elavalt ette kuidas ühes hipsterkohvikus mu Londonisse jäänud sõbrannad kohvi rüüpavad, ning mina hiljem nende kohvipuruga oma nahka koorin. 

Tervest sellest kopsakast kotist, mis ma Medironist sain, olen ma kõige enam kasutanudki kehakreemi. Ma olen küll selline inimene, kes kehakreemi vist lausa sööb. Mu nahk neelab seda! Vajab ja nõuab. Muidu on see lihtsalt nii hirmsalt kuiv ja sügelev. Seesamune kehakreem, mille üks koostisosa on datlitööstuse kõrvalprodukt, on mul peatselt juba otsa saamas. Kindlasti tellin omale uue purgi. Kahjuks Eestis UpCircle purkide taastäitmissüsteemi ei paku, aga ilus roheline purk passib heaks anumaks, kuhu üks küünal sisse teha.

Muide, kui nüüd küünaldele jutt läks, siis täitsa toredal kombel teeb UpCircle ka küünlaid. Hetkel küll on Medironi veebipoes Chai vürtsidega sojaküünal ning magusalõhnaline karamelli latte küünal otsas, aga kohe kui need taas poeriiulitele ilmuma peaksid, tellin ma nad omale ära. Ma juba aaaaaaastaid otsin häid lõhnastatud keskkonnasõbralikke ning tervisele ohutuid küünlaid. Lõpuks on nad siin, lõpuks! 

Vot! Selliste emotsioonidega ma tahaksingi seda postitust lõpetada. Olen tänulik, et mina, täiesti tavaline inimene, ei pea ise hakkama maailma päästma ning tunde köögis mässama, et üht head kreemi/näoseerumit/küünalt vms ise teha. Mul on ääretult hea meel, et leidub ettevõtteid, kellega ma mõtlen ühes rütmis, keda mul on suurim hea meel toetada ning kes ka minu kentsakatele soovidele vastu tulevad. Ma vajan selliseid brände, tooteid, teenuseid, kes toetavad minu elustiili. Mäletame ju seda aega küll ja enam, kui pidi tikutulega otsima plastivabasi pakendeid, kus keegi ei olnud kuulnud taastäidetavatest toodetest ning kui kirtsutati nina nende peale, kes küsisid, et miks küll teisiti ei saa. Saab küll, ja kuidas veel! 
Kommentaarid