MINU EBAKINDLUSED JA KUIDAS MA NENDEGA VÕITLEN


Meil kõigil on erinevad kehad. Sellega ühes käib tihtilugu kaasas ka väga isepalgelised ebakindlused. Leidub hetki, ehk ka pikemaid perioode, mil tunneme end oma nahas ebamugavalt. Kes muretseb oma natuke viltuse ninaotsa pärast, kes aga peidab oma randmetepealseid arme, kes hoopistükis aga ei tunne end oma pikema kolmanda varba osas enesekindlalt. Sääraseid iseärasusi on igal kehal. Eks leidub ka minul neid detaile, mille üle ma just kõige uhkem pole. Üks säärane asi, aga millest on raske mööda vaadata, on minu nahk. Sellest naljalt välja ei hüppa, ei saa ka loota mingisugustele imeprotseduuridele. Tuleb lihtsalt iseendaga rahu teha.

Peamine, millega ma oma naha puhul maadlen, on selle kuivus. Näiteks ei saa ma end raseerida, kuna see kuivatab hirmsalt nahka, pangu ma nii palju kreemi ja vahtu kui tahes. Pidevalt pean end kreemitama ja õlitama, kuna vastasel juhul kratsin ma end lihtsalt veriseks. Lisaks sellele tekivad mul ka väga kiirelt armid, mistõttu pean ma vägagi ettevaatlik olema kuidas ma oma kalleima organiga toimetan. 

Olen enam vähem kategooriliselt loobunud raseerimisest. Otsustasin valida püsiva karvaeemaldusvahendi. Pool aastat laseriga toimetamist ja ma juba näen suuri muutusi. Kadunud on sissekasvanud karvad, punetus, sügelustunne, kuivus. Käsi südamel, laserepilatsioon on aidanud mind väga palju. 

Teine asi, mida ma teinud olen, on see, et ma kasutan rohkelt õlisid keha niisutamiseks. Kreeme tarvitan vahetevahel, siis kui on tuju või kui mul on väga kiire ning ei jõua õli korralikult naha sisse hõõruda. Enamjaolt aga kasutan ma kindlasti peale igat duššis- või vanniskäiku õli. Probleemsematele kohtadele hõõrun õli veidi enne magamaminekut lisaks. 

Enda ebakindluse riiete alla peitmise ning peeglist pilgu äratõukamise asemel olen ma oma nahka rutiinselt õlitades aga suutnud rahu teha. Ma võtan enesele momendi ja kritiseerimise asemel hoolin ning hoian. Ma tunnen, kuidas iga liigutusega ma lepin ning teen enesega rahu. Probleemi eitamine ning salgamine ainuüksi süvendab minu ebakindlust. 

Kreemid on muidugimõista toredad ja mugavad abilised, aga ma olen täna jõudnud sellisesse punkti, et ma julgen ainult puhtaid õlisid oma nahale panna. Eks muidugi on oluline toituda mitmekesiselt ning ka rohkelt vedelikku tarbida, puhata, sportida jms, et nahk saaks särada. Kuna ma olen aga niivõrd õrnas seisus omadega, siis ma tunnen, et mu süda on rahul, kui ma määrin oma nahale ainult ühte koostisosa. Ma tean, et see on üks lihtne, universaalne, tuhandeid aastaid kasutusel olnud vahend. Ma ei pea pakendil näpuga koostisosadel järge ajama, pikalt guugeldama, mõtlema ja uurima. Õlidega on lihtne - haara vaid üks poeriiulilt ja mine koju enda nahka sisse õlitama! Pealegi nahk on siidine ja niisutatud õlitades palju kauem kui kreem seda lubab. Tõsi, peab esmalt natuke kauem aega võtma, et oma voodiriideid või lemmikut kampsunit õliplekkidega ära ei määriks, aga hilisem tulemus on seda viite-kümmet lisaminutit väärt. 

Ühed veidi erilisemad õlid, mida ma tahaksin siinkohal välja tuua ning neile tähelepanu osutada, on Mira õlid. Suur valik neist on Hevereni veebipoes, kus muide, ka nullkulu sektsioon ka täitsa olemas on. Soovitan kindlasti kiigata, mida head seal pakutakse! 

Tegu on Prantsuse ettevõttega, kes pakub väga laia skaalat õlisid. Ka sääraseid, mida naljalt poeriiulilt ei leia - ahvileivapuu-, marula-, tamanu-, kirsi- või näiteks värvohakaõli. Ma julgelt soovitan kaasnullkulutajatel teha tutvust rohkemate õlidega, see maailm vajab uudistamist ning avastamist. 

Olen varem bloginud kuidas ma armastan oma huuli õlitada, justkui andes neile ilusa huuleläikelise ilme. Metallrullikuga klaastopsi saab panna sääraseid, mis püsivad huultel kaua või hoopis selliseid, mis imenduvad koheselt. Ehk meeldib mõnele hea magusa lõhna ja maitsega õlid, nagu näiteks kirsiõli või vaniljekauna õli. 

Peale õlise huuleläike on mul kasutuses sinepiõli, mida ma nahale ei pane, küll aga teen sellega juuksemaske. Vanilje- ja jojobaõli panen juusteotstesse. Kes meist poleks ka suur massaažisõber? Seljamassaaž meelepärase õliga on iga reede õhtu parim sõber. Ma tean, et paljud on kookospähkli õli sõbrad, kasutades seda ühte ja ainsat kõigeks - juustele, näole, kätele, kehale. Ka mu armsam on selline, kes on aastaid kookospähkli õli usku olnud. Kookospähkel on tänu veganlusele ning rohelisele mõtteviisile väga palju turunduslikku tähelepanu saanud, ehk isegi niivõrd palju, et seda võib ekspluateerimiseks nimetada. Leidub meil ju teisi rasvaineid ka. Siinkohal on paslik välja tuua mida teeb Suurbrtannia ettevõte UpCircle, kes proovib toiduainetööstuse jääkprodukte, eeskätt erinevaid õlisid, kosmeetikatööstusesse kaasata. 

Paljud seda aga ei tea, et erinevatel õlidel on erinevad molekulaarsed suurused. Näiteks porgandiõli imendub nahka palju kiiremini, kui seda teeb kookospähkli õli. Seega tuleks kindlasti tutvust teha milline õli passib täpselt kuhu. Ma kahtlustan, et õlidel polegi senini olnud väga hea maine, kuna inimesed on lihtsalt valesid õlisid valedel eesmärkidel kasutanud (uskunud kookospähkli õlide liialdatud reklaame). Kes õlimaailmaga niivõrd palju kokku puutunud ei ole, sellel ma soovitaksin esmalt tutvust teha justnimelt kiirelt imenduvate õlidega ja jätta aeglased esialgu tahaplaanile. 

Kiirelt imenduvad õlid:

aprikoosiõli
viinamarjaseemne õli
metspähkli õli
päevalilleseemne õli
marulaõli


Aeglaselt imenduvad õlid:

kanepiõli
makadaamiapähkli õli
granaatõuna õli
kõrvitsaõli
palmiõli
kaeraõli
oliiviõli
linaseemneõli
kookosõli
avokaadoõli


Kommentaarid